Oaspetii si-au taiat din nou partea leului

In seria a doua a Ligii a III-a, formatiile vizitatoare au avut din nou evolutii foarte bune si au smuls nu mai putin de 14 puncte.
Singurul succes de pe teren propriu s-a consemnat la Ovidiu, acolo unde formatia gazda, CS Ovidiu a trecut la scor, 5-0 de bucurestenii de la Inter-Gaz. CS Ovidiu continua sa ramina singura echipa din aceasta serie care nu a cunoscut gustul amar al infringerii in timp de bucurestenii au preluat "lanterna" grupei.
Ca si in deplasarea precedenta Rapid II a invins cu 4-1 pe Farul II dupa ce in minutul 49 ceferistii aveau deja un avantaj de trei goluri in urma reusitelor lui E. Dica (min. 18), Ionita (min. 43) si Dobroiu (min. 49). In repriza secunda fiecare formatie a mai inscris cite o data, gazdele prin Tibi Moldovan, oaspetii prin Barbu si astfel Rapid II se mentine in fotoliul de lidera a grupei.
Locul al doilea pe podium este detinut de Steaua II, formatie care s-a impus cu 1-0 in deplasarea de la Politehnica Galati, gratie golului inscris in minutul 34 de Rica Neaga. Tot cu acelasi scor au cistigat in deplasare Sageata Stejaru la CS Eforie si surprinzator, Callatis Mangalia la Unirea Slobozia.
Cu toate ca a pierdut acest duel relativ usor, formatia din Slobozia se mentine pe locul al treilea in clasament.
Tot in aceasta etapa s-au inregistrat si doua remize.
Rocar a condus de doua ori pe CSM Medgidia, dar partida s-a incheiat nedecis, 2-2 si tot la egalitate s-a incheiat jocul de la Insuratei dintre Viitorul si Portul Constanta insa in acest meci nu s-a inscris nici un gol.