"Nu scăpăm de complexul meciurilor de acasă", spune Vasile Darie

Oaspeţii au deschis foarte repede socul prin Stere (min. 2), după care au urmat 30 de minute de asediu al porţii apărate de Vlas. Grozea (min. 15) i-a încercat vigilenţa portarului oaspeţilor, însă acesta a deviat mingea în corner, Nicoliţă (min. 22) a driblat doi adversari şi a şutat pe lângă ţintă şi, cu cinci minute înainte de finalul primei reprize, nici Puşcaşu nu a nimerit spaţiul porţii.
În partea secundă, elevii lui Darie şi Ivan au continuat să alerge după egalare, însă mingea şutată de Puşcaşu (min. 72) a întâlnit transversala porţii lui Vlas, iar Nicoliţă a ratat în situaţie de unu la unu cu portarul advers.
Conpet a beneficiat şi de o lovitură liberă în minutul 80, dar Vlas a fost la post.
Cum ocaziile se răzbună, în ultimul minut de joc al meciului Curumi a marcat şi formaţia vizitatoare s-a impus cu 2-0.
"Nu scăpăm de complexul meciurilor de acasă, am început să ne speriem atunci când evoluăm în propriul fieff. Am dominat, dar nu am concretizat şi am mai pierdut un meci", spunea cu amărăciune în glas Vasile Darie la finalul partidei.