Noua generaţie de atleţi de la CSM Brăila confirmă

La copii 1 Valentina Radu a câştigat proba de sprint, iar Anca Ţolea s-a clasat pe locul al doilea la 60 m garduri, în timp ce, la copii 2,
Georgiana Grădinaru a încheiat pe locul secund proba de 50 m garduri, iar colega ei, Andra Buzea, s-a clasat pe locul al treilea.
Patru atleţi de la categoria copii 3 şi-au asigurat biletele pentru ultimul act al competiţiei: Raluca Dascălu, care s-a impus în două probe, 40 m plat şi 40 m garduri, Lucian Curea, care a câştigat cursa de 40 m garduri băieţi, probă în care colega sa, Andrada Bontaş, a sosit a doua în confruntarea fetelor, precum şi Sebastian Băjenică, atlet care a sosit al doilea atât în proba de garduri cât şi în cea de sprint.
Atleţii menţionaţi sunt pregătiţi de antrenoarele Irina Roată, Anamaria Ioniţă şi Anamaria Codreanu.
"Munca în echipă a antrenorilor începe să dea roade, se văd deja rezultatele, ceea ce înseamnă că atletismul de la CSM are viitor. Sper ca şi în finale aceşti copii să evolueze la fel de bine şi să se claseze pe podium", a declarat Aurel Dumitru Blănaru, directorul CSM Brăila.