Steaua: 1. Zapata - 4. Golanski, 6. Radoi, 24. Ghionea, 15. Nesu - 20. Lovin, 30. Thiago - 16. B.Nicolita, 10. Dayro Moreno (25. Neaga '70), 14. Toja (21. Ochirosii '76)- 11. Arthuro (28. B. Stancu '56). Antrenor: Marius Lacatus.
FC Arges: 1. Bosneag - 16. D. Ghita, 26. Barbulescu, 3. Lacusta, 4. Bazzi (23. Poenaru '46) - 11. Nastasie (7. Doman '76), 8. Cirstoiu, 10. Tames, 9. Cr. Tanase - 13. Dulcea (20. Adr. Iordache '58), 30. Kamara. Antrenor Ionut Badea.
Cartonase galbene: Nicolita '33, Lovin '66, Golanski '68 / Ghita '34, Nastasie '34, Cr. Tanase '35
Cartonas rosu: Kamara '35

Echipa Steaua Bucuresti a invins, simbata seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formatia FC Arges, intr-un meci contind pentru etapa a IV-a a Ligii I, in care golurile au fost marcate de Banel Nicolita, in minutul 4 si Bogdan Stancu, in minutul 74.
Banel Nicolita a marcat, in minutul 4, al doilea gol consecutiv pentru Steaua, dupa cel din meciul cu Galatasaray, el reluind cu capul din sase metri o centrare de pe partea stinga a lui Toja.
In minutul 35, FC Arges a ramas in zece jucatori, dupa ce Kamara a fost eliminat deoarece l-a lovit in fata pe Pawel Golanski.
Steaua a beneficiat de un penalti, dupa un fault al lui Elias Bazzi asupra lui Dayro Moreno. Lovitura de pedespa, executata de Arthuro, a fost aparata de Bosneag.
Bogdan Stancu a majorat scorul pentru Steaua in minutul 74, cind a primit o pasa de la Nicolita si a marcat din sapte metri cu poarta goala.
Florin Lovin a fost eliminat in minutul 81 pentru cumul de cartonase. Decizia a fost primita cu aplauze de spectatori, care l-au huiduit la iesirea din teren.
In minutele 25, 70 si 85, jucatorii celor doua echipe au avut pauze de hidratare.
La meci a asistat si fostul stelist Nicolae Dica.
Fundasul Dorin Goian nu a fost trecut pe foaia de meci din cauza unor probleme medicale, insa nu este in pericol sa rateze meciul retur cu Galatasaray Istanbul. De asemenea, Ovidiu Petre a fost menajat, iar la Steaua nu au evoluat nici Mihaita Plesan, Janos Szekely si Ifeanyi Emeghara, accidentati.
La meci au asistat 10.000 de spectatori, din care 100 de suporteri ai formatiei pitestene.
Finantatorul FC Steaua, Gigi Becali, s-a declarat multumit de evolutia jucatorilor stelisti in meciul cu FC Arges, scor 2-0, subliniind ca mijlocasul Banel Nicolita "a fost un erou" si apreciind ca Juan Carlos Toja este un mare fotbalist.
"Mi-au placut toti jucatorii. Toja este un mare fotbalist. De Nicolita ce sa mai spun? A fost un erou. Trebuia sa-si revina. Trebuia sa se duca in sus, nu in jos, asta este ce-mi doresc de la el. Steaua n-a mai avut demult un jucator ca Toja, care sa elimine asa jucatori. Nu ma asteptam sa se adapteze asa repede. Nu sint dezamagit de Arthuro, se intimpla si la case mai mari. Daca aveam un mijloc bun, azi le dadeam 4-5", a declarat Becali.