Jucătorii lui Vasile Darie şi-au asigurat matematic menţinerea în Liga a III-a

Conpet a continuat să facă legea în teren şi a mai înscris odată până la pauză prin Nicoliţă (min. 27).
Servant la golul al treilea, Andrei Crăciun a reuşit, în minutul 58, să-şi treacă şi el numele pe lista marcatorilor, era 4-0 pentru Conpet Cireşu şi partida era deja jucată. Însă, elevii lui Vasile Darie nu s-au mulţumit cu acest avantaj. În minutul 60, Alin Radu a realizat "dubla" pentru echipa gazdă, performanţă pe care avea să şi-o treacă în cont şi Andrei Crăciun şapte minute mai târziu. Callatis a avut şansa de a înscrie golul de onoare, însă, Vasilache a reuşit să-l blocheze pe Vărzaru.
În cel de-al doilea minut de prelungire al părţii secunde Niţă a centrat în careul oaspeţilor, iar Nicoliţă a realizat hat trick-ul şi a stabilit şi scorul final, 7-0, pentru Conpet Cireşu.

Conpet: Vasilache - Dumitraşcu (min. 77: G. Gheorghe), Preda, Stănciulescu, Cireaşă - Balaban (min. 71: Ilie), Lupu, Crăciun - M. Gheorghe (min. 52: Grozea), S. Nicoliţă, Radu (min. 64: Niţă).