Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ionel Ivan arbitreaza la centru derby-ul CSO Ianca - Victoria Traian * partida va fi supervizata de presedintele AJF Marin Petrescu

Etapa a doua a returului Ligii a IV-a brailene la fotbal propune si primul meci derby al sezonului de primavara, cel de la Ianca dintre CSO si Victoria Traian. Intarita cu patru jucatori, dintre care doi cu mare experienta, Bandarica si Bulancea, lidera va incerca sa cistige in deplasare pentru a-si mentine pozitia, orice alt rezultat fiind avantajos echipei de pe locul secund, Eldomir care are o sarcina mai usoara pe teren propriu in compania formatiei Avintul Ciresu.
Partida dintre CSO Ianca si Victoria Traian va fi arbitrata de o brigada de arbitri divizionari formata din Ionel Ivan, Laurentiu Vrinceanu si Marius Bratianu, supervizor fiind chiar presedintele AJF, Marin Petrescu. Tot un arbitru divizionar, Luciliu Zaharia, va conduce la centru partida dintre Victoria Cazasu si CS Faurei.
Cu exceptia meciului de la Visani unde favorita la victorie este Viitorul Ianca, in celelalte jocuri gazdele au prima sansa la victorie.
Inaintea acestei etape, lidera este Victoria Traian cu 39 de puncte, urmata de Eldomir Viziru si CSO Ianca cu 38 si respectiv 30 de puncte.

Etapa a doua a returului programeaza urmatoarele meciuri:
Vointa Visani - Viitorul Ianca
CSO Ianca - Victoria Traian
Victoria Cazasu - CS Faurei
Comagrim Dudesti - FC Urleasca
SC Adevarat - Victoria Dedulesti
Eldomir Viziru - Avintul Ciresu

Tot astazi se disputa si patru partide din Campionatul Judetean
Romgal Romanu - Spicul Rimnicelu
Unirea Tricolor Scortaru Vechi - Infratirea Gemenele
Vointa Faurei Sat - Tractorul Viziru
Steaua Satuc - Spicul Zavoaia

Restul meciurilor din Campionatul judetean se desfasoara duminica dupa urmatorul program:
Seria I
Rompas Vadeni - FC Steaua Braila
Dacia Bertesti - Stanriz Stancuta
Unirea Maxineni - Recolta Tufesti
Pandurii Tudor Vladimirescu - Soimii Unirea
Dunarea Tichilesti - Avintul Chiscani
seria a II-a
AS Bordei Verde - Vointa Baraganu
Recolta Ciocile - Steaua Perisoru
AS Jirlau - Vointa Plopu
Unirea Gradistea - Vointa Sutesti
Viitorul Galbenu - Petrolul Ulmu




Categorie articol: 

Comentarii