HC Dunărea pusă la “colț” de campioana europei, CSM Bucureşti

* partida de aseară s-a încheiat cu rezultatul CSM Bucureşti – HC Dunărea 33-21(15-9)

HC Dunărea a evoluat ca o echipă de pluton, nu ca una de pe podium, pe terenul campioanei entitre şi câştigătoare a Ligii Campionilor, CSM Bucureşti şi a pierdut la o diferență categorică de 12 puncte, 33-21, după ce la pauză formația pregătită de Aurelian Roşca a codus cu 15-9. Meciul din sala Rapid a fost la discreția bucureştencelor, iar dacă portarul Elena Voicu nu avea o evoluție foarte bună în primele 20 de minute ale partidei decalajul dintre cele două formații ar fi fost poate şi mai mare. Mai multe detalii despre meciu de aseară în ediția print de maine.