HC Dunărea a pierdut la 14 goluri, 24-38, la HCM Baia Mare

Formaţia brăileană a plecat la Baia Mare cu dorinţa de a face uitată înfrângerea ruşinoasă de pe teren propriu, însă handbalistele pregătite de Alexandrina Soare au ţinut, cât de cât pasul cu gruparea gazdă, numai în prima repriză. Începutul partidei a fost unul echilibrat. În minutul 7, cea mai bună handbalistă de la HC Dunărea în acest campionat, Gabriela Dobre, a parat o aruncare de la 7 metri executată de Luciana Marin, însă cu toate că în următoarele două minute au jucat în superioritate numerică, brăilencele nu au marcat. Gruparea de la Dunăre putea egala la 6-6, însă nu a reuşit să înscrie, ba mai mult a primit gol în această perioadă. În următoarele 13 minute HC Dunărea a înscris un singur gol, însă în finalul primei reprize a avut o răbufnire de orgoliu şi s-a apropiat la trei lungimi, 11-14 de HCM Baia Mare. Dar după primele 30 de minute gazdele au plecat la cabine cu un avantaj de patru goluri.
În repriza a doua formaţia brăileană a fost din nou de nerecunoscut. Alexandrina Soare a încercat mai multe variante de joc, însă handbalistele introduse în teren au făcut multe greşeli neforţate şi le-au permis adversarelor să marcheze gol după gol. La cinci minute de la reluare HCM Baia Mare s-a desprins la 21-13, iar cu patru minute înainte de finalul partidei avea un avantaj de 17 goluri, 37-20. În final, HC Dunărea a pierdut la Baia Mare tot la 14 goluri, la fel ca în disputa de pe teren propriu cu Corona Braşov.
Pentru HCM Baia Mare au marcat Geiger 8 goluri, Ardean Elisei 6, Nechita 6, Rudics 3, Marin 2, Tatar 2, Tomescu 2, Maior Paşca 2, Oltean 2, Bondar 2, Szucs 2, Buceschi 1, iar pentru HC Dunărea, Moldovan 9 goluri, Horjea 3, Perianu 3, Dragut 3, Brot 2, Farcău 1, Eşanu 1, Adespii 1, Irimia 1.