Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Fortino Ianca susţine astăzi un amical la CSM Rm. Sărat

Săptămâna viitoare se dă startul competiţiei KO a fotbalului românesc, iar în faza întâi va evolua şi câştigătoarea etapei judeţene a Cupei României din judeţul Brăila, Fortino Ianca.
În vederea partidei de miercurea viitoare, echipa patronată de Fănel Băluţă va susţine astăzi o partidă de verificare la CSM Rm. Sărat. Va fi un bun prilej pentru antrenorul Viorel Ciucaşu de a testa întreg lotul de jucători şi de a încerca să schiţeze deja o formulă de echipă pentru întâlnirea de săptămâna viitoare.
În runda inaugurală a Cupei României participă câştigătoarele Cupei României din faza judeţeană, echipele nou-promovate în Liga a III-a, dar şi cele care au încheiat sezonul trecut din Liga a III-a, de la locul 9 în jos.
Cele 42 de meciuri se vor disputa pe 19 şi 20 iulie, de la ora 17:30, după următorul program:

19 iulie, ora 17:30
Concordia Chiajna II - Argeşul Mihăileşti

20 iulie, ora 17:30
CS Vladimirescu 2003 - CFR Timişoara
Armata Aurul Brad - FC Drobeta Turnu Severin
FC Moldoforest Moldova Nouă - CS Termo Dr. Tr. Severin
Recolta Danceu - Triumf Bârca
Energia Craiova - Petrolul Videle
Flacăra Tâlpa - FCM Alexandria
Juventus Pischia - Nova Mama Mia Becicherecul Mic
Luceafărul II Oradea - Gloria Arad
Europa Alba Iulia - CS Zlatna
Gaz Metan Târgu Mureş - Voinţa Livezile
FC Curciu - Voinţa II Sibiu
FC Zagon - AFC Odorheiu Secuiesc
Metalul Vlăhiţa - Gaz Metan II Mediaş
Spicul Ardusat - Gloria Bistriţa II
Leii Tritenii de Jos - Unirea Floreşti
Venus Maierişte - Unirea Dej
Someşul Oar - CF Bihorul Beius,
Recolta Stoicăneşti - Dunărea Turris Turnu Măgurele
Damila Măciuca - Ghecon Lăpuşata
CS Rucăr Argeş - FC Oltchim Râmnicu Vâlcea
FC Lindab Ştefăneşti - CSO Plopeni
CS Naţional Goleşti - CSM Râmnicu Sărat
Gloria Iveşti - CSM Focşani
CSM Moineşti - Willy Bacău
FC Girceni - Aerostar Bacău
Voinţa Ion Creangă - Cetatea Târgu Neamt
AS Roma Botoşani - Luceafărul Mihai Eminescu
Minerul Iacobeni - Rapid CFR Suceava
Viticultorul Breaza - ABC Stoicescu
Fortino Ianca - Partizanul Merei
Zmeii Ogrezeni - Progresul Corabia
Gloria Corneşti - Comprest GIM
Olimpia San Petru - Girom Albota
Prahova Tomşani 2010 - Spicul Mopan
Venus Independenţa - Inter Clinceni
Viitorul Axintele - Viitorul Chirnogi
Viteazul Sinoe - CSM Medgidia
Granitul Babadag - CS Eforie
Rapid Dumeşti - Cetatea Suceava

Ralbex Turcineşti şi Milenium Giarmata sunt calificate




Categorie articol: 

Comentarii