Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

FC Urleasca si Viitorul Insuratei sint prezente in Faza I a Cupei Romaniei la fotbal

Aflata in premiera intr-o astfel de postura, FC Urleasca vrea sa cistige duelul cu Abatorul Slobozia, pentru a accede in faza a II-a a Cupei Romaniei. Antrenorul si patronul echipei, Costel Soare, le-a promis elevilor sai si o prima substantiala in cazul unui succes.
FC Urleasca are un lot destul de omogen, in care exista un echilibru perfect intre compartimente, pentru ca echipa are in componenta jucatori care nu mai au nevoie de nici o recomandare cum ar fi portarul Catalin Constandache si jucatorii de cimp Marius Constantin, Manuel Pirliteanu si Nicusor Juganaru.
"Nu ne facem iluzii prea mari, dar nici nu renuntam la lupta. Am intensificat antrenamentele in ultima saptamina si sper sa facem o figura frumoasa in partida Abatorul si sa accedem in faza urmatoare a competitiei", a declarat Costel Soare.
Pentru partida de astazi FC Urleasca mizeaza pe urmatorul lot de jucatori: Catalin Constandache, Liviu Stan, Valentin Tureac, Danut Dumitrescu, Cristian Gheorghe, Marius Constantin, Neculai Creanga, Manuel Pirliteanu, Ionut Serban, Viorel Dragomir, Marian Popescu, Auras Serban, Nicusor Juganaru, Adrian Spataru, Marius Anghel.
Partida dintre FC Urleasca si Abatorul Slobozia se desfasoara pe stadionul Stefan Vrabioru din Ianca si este condusa de o brigada de arbitri din Ploiesti, Alexandru Ionescu - Andrei Achimescu si Emil Bozieru.
Viitorul Insuratei traverseaza o perioada de reconstructie a echipei pe un schelet format din jucatori cu experienta precum Vioreanu, Bratosin, Balta, Nelu Bogdan. Pentru meciul de astazi formatia din Insuratei mizeaza si pe serviciile lui Banciu, un jucator care a facut junioratul la Dacia Unirea, dar care in ultimele sezoane a activat doar in Campionatul Judetean de fotbal.
In perioada imediat urmatoare, Viitorul s-ar putea intari cu alti doi jucatori, Cosmin Dobre, care dupa scurtul periplu la CF Braila isi doreste sa revina la formatia pentru care a fost golgeter, dar si Gigel Costache, un alt fotbalist al CF-ului retogradat de actualul staff tehnic, la echipa care va activa in Liga a IV-a.
"La momentul acesta nu putem vorbi despre omogenitate, despre un nucleu bine inchegat pentru ca inca sintem in cautarea unor jucatori care doresc sa faca performanta. Jocul cu Onix, bineinteles ca il vom aborda la victorie", a declarat Ionel Gheorghe, primarul orasului Insuratei.
Jocul de la Insuratei este condus de o brigada de arbitri din Ialomita, si anume, Ionel Iacob - Nicolae Goidea si Florin Burlacu.

Programul partidelor din Faza I a Cupei Romaniei - Timisoreana

1 Luceafarul Mihai Eminescu (BT) - Juventus Falticeni (SV)
2 Cetatea II Suceava - Raraul Cimpulung Moldovenesc (SV)
3 AS Breazu Rediu (IS) - Poli II Iasi
4 Leonard Pascani - CFR Pascani - nu se disputa
5 Vointa Ion Creanga (NT) - Ceahlaul II Piatra Neamt
6 Laminorul Roman - Cetatea Tg. Neamt
7 Autorom Padureni Husi - FC Birlad
8 Siretul Prajesti (BC) - Aerostar Bacau
9 Mikes Zagon (CV) - Willy Bacau
10. Straduinta Mihaileni Ciuc - Pambac Bacau
11 Dunarea II Galati - Politehnica Galati
12 Bujorii Tg. Bujor - Otelul II Galati
13 FC Panciu (VN) - FCM II Bacau
14 CSO Ianca (BR) - CF Braila - nu se disputa
15 Viitorul Insuratei (BR) - Onix Rm. Sarat
16 Vointa Lanuri (BZ) - CSM Rm. Sarat
17 FC Urleasca (BR) - Abatorul Slobozia
18 Vointa Amara (IL) - Unirea Slobozia
19 Sageata Stejaru (TL) - CS Navodari
20 CSM Medgidia - CS Ovidiu
21 Farul II Constanta - Portul Constanta
22 Municipal Constanta - Callatis Mangalia
23 Vointa Nana (CL) - Dunarea Calarasi
24 Vointa Domnesti (IF) - ASC Clinceni (IF)
25 FC 1 Decembrie (IF) - Dodu Berceni (IF)
26 FC Chitila (IF) - Vointa Branesti (IF)
27 AS Metaloglobus (B) - Steaua II Bucuresti
28 Aversa Bucuresti - Rapid II Bucuresti
29 Inter Pantelimon - Rocar Anefs Bucuresti
30 Kaproni Gornet (PH) - Tricolorul Breaza
31 AFC Filipestii de Padure - Conpet Ploiesti
32 Petrolul II Ploiesti - Chimia Brazi
33 Viitorul Pucioasa (DB) - Eletrosid Titu (DB)
34 Petrolul Videle - Turris Turnu Magurele
35 Ciolanu Tg. Bujor (GR) - Rova Rosiori
36 Oltul Draganesti (OT) - Alro Slatina (OT)
37 FC Bals (OT) - Progresul Corabia (OT)
38 Prometeu Craiova (DJ) - Gaz Metan CFR Craiova (DJ)
39 Dunarea Calafat (DJ) - Armata Craiova (DJ)
40 Petrom Chimia Craiova (DJ) - CFR Craiova (DJ)
41 Victoria Devesel (MH) - Minerul Mehedinti (MH)
42 Scorillo Caransebes (CS) - Building Vinju Mare
43 Jiul Rovinari - Minerul Motru
44 EMC Rovinari - Minerul Matasari
45. Minerul Berbesti (VL) - Oltchim Rm. Vilcea
46 FC II Arges - Unirea Costesti
47 CSU Vointa Sibiu - Athletic Sibiu
48 AS Albota (AG) - FC Cisnadie (SB)
49 Infratirea Harman (BV) - CF Predeal (BV)
50 FC Ghimbav - Unirea Tarlungeni
51 Muresul Rusii Munti - Trans. Sil Tg. Mures
52 Mobila Sovata - Gaz Metan Tg. Mures
53 U 1919 Cluj - Unirea Ungheni (MS) - nu se disputa
54 CFR II Cluj - Sanatatea Cluj
55 Soda Ocna Muret (AB) - CF Sibiu (SB)
56. Inter Petrila (HD) - Inter Blaj (AB)
57 Marmosin Simeria - CSM Sebes
58 AS Recas (TM) - Nova Bechicerecul Mic
59 Auxerre Lugoj (TM) - UMT Timisoara - nu se disputa
60 Calor Timisoara - Fortuna Covaci
61 CS Vulcan - Timisul Albina - nu se disputa
62 Victoria Nadlac (AR) - Gloria CTP Arad
63 National Sebis (AR) - CS Ineu (AR)
64 Bihorul Beius (BH) - Unirea Dej (CJ)
65 Izvorul Cociuba (BH) - FC Bihor II Oradea
66 Olimpia Satu Mare - Somesul Satu Mare
67 Somesul Oar (SM) - Turul Micula - nu se disputa
68 Salajul Sag (SJ) - FC Baia Mare
69 Somesul Ulmeni (MM) - Marmatia Sighetul Marmatiei
70 Vointa Cetate -Gloria II Bistrita

Conform Art. 47.13 din Regulamentul de organizare a activitatii fotbalistice, echipele din Liga a III-a sint obligate sa foloseasca jucatori juniori numai daca joaca cu echipe din aceeasi categorie competitionala.
Toate echipele participante in faza I au dreptul sa efectueze maxim 4 inlocuiri.
Jocurile sint programate sa se desfasoare in sistem eliminatoriu, intr-o singura mansa, primele fiind organizatoare.
In caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se procedeaza la prelungiri si, daca egalitatea se mentine, la lovituri de la punctul de pedeapsa.
Conform art 32.13 din Regulamentul de organizare a activitatii fotbalistice, echipele programate in Cupa Romaniei nu pot renunta la jocuri, sub sanctiunea eliminarii lor din campionatul in care participa.
Federatia Romana de Fotbal, prin Comisia Centrala a Arbitrilor, va delega arbitrii si arbitrii asistenti pentru fiecare joc, al patrulea oficial urmind sa fie delegat de AJF-ul pe teritoriul caruia se desfasoara jocul. Baremurile de arbitraj pentru jocurile din faza I sint cele corespunzatoare Ligii a III-a.
Faza a II -a a Cupei Romaniei - Timisoreana, la care vor participa 80 de echipe, respectiv, echipele invingatoare in jocurile din Faza I, in numar de 70 si 10 formatii din Liga a III-a care nu au participat in Faza I, este programata sa aiba loc marti, 12 august 2008.




Categorie articol: 

Like / Share

Comentarii