Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

FC Steaua Braila si Avintul Chiscani incearca sa produca surprizele etapei

Etapa a doua a Ligii a IV-a programeaza, astazi, trei partide interesante la Ciresu, Faurei si Chiscani.
In prima dintre ele se intilnesc Avintul Ciresu, singura formatie care a smuls un punct in prima runda si nou promovata Viitorul Galbenu cea care, in etapa inaugurala, a marcat nu mai putin de cinci goluri in poarta unei formatii cu traditie din acest esalon, Vointa Gaiseanca.
Invinsa la scor de Victoria Cazasu, CS Faurei va incerca sa obtina un rezultat bun la prima aparitie in fata propriilor spectatori, o sarcina foarte grea insa pentru echipa lui Iacob Carst deoarece la Faurei vine FC Steaua, grupare care in acest sezon are ca obiectiv promovarea in Liga a IV-a, astfel ca se anunta un joc extrem de disputat. Tot o nou promovata, Avintul Chiscani va cauta sa-si treaca in cont cel de al doilea succes consecutiv in disputa cu una dintre cele mai puternice formatii din aceasta editie de campionat, Victoria Traian.
Singura partida in care cistigatoarea este deja cunoscuta este cea de la Gaiseanca acolo unde va poposi Petrolul, de departe cea mai buna formatie din aceasta serie.
In celelalte trei meciuri gazdele sint favorite la obtinerea tuturor punctelor puse in joc.

Etapa a doua programeaza meciurile:
SC Adevarat - Victoria Dedulesti
Vointa Gaiseanca - Petrolul Braila
Avintul Ciresu - Viitorul Galbenu
Vointa Visani - Victoria Cazasu
Tractorul Viziru - Viitorul Ianca
CS Faurei - FC Steaua Braila
Avintul Chiscani - Victoria Traian

Tot astazi se deruleaza si trei partide din cadrul etapei a doua a Campionatului Judetean de Fotbal si anume:
Unirea Gradistea - Spicul Rimnicelu
FC Urleasca - Gloria Movila Miresii
AS Jirlau - Luceafarul Rosiori

Restul jocurilor din acest esalon se deruleaza duminica dupa urmatorul program:
Seria I
Unirea Tric. Scortaru Vechi - Rompas Vadeni
Unirea Maxineni - Pandurii Tudor Vladimirescu
Infratirea Gemenele - Soimii Unirea
Dunarea Tichilesti - Tricolorul Lanurile
Seria a II-a
Vointa Baraganu - Vointa Plopu
Steaua Perisoru - AS Bordei Verde
Recolta Ciocile - Vointa Faurei Sat
Recolta Tufesti - Spicul Zavoaia
Dacia Bertesti - Comagrim Dudesti

Partida Stanriz Stancuta - Avintul Mircea Voda se va disputa miercuri, 12 septembrie, iar cea dintre Romgal Romanu si Vointa Sutesti o saptamina mai tirziu.




Categorie articol: 

Comentarii