Favoritele au obţinut victorii şi în etapa a şasea

Cu excepţia partidelor de la Urleasca, unde gazdele s-au impus la scor, 8-0 în faţa celor de la Dacia Berteşti şi Viziru, în celelalte întâlniri oaspeţii au acumulat puncte preţioase.
Lidera îşi menţine traseul de regularitate şi s-a impus cu 4-1 la Unirea Măxineni, pentru învingători au marcat Gologan (min. 5), Popârţac (min. 55, 65) şi Roadecincu (min. 75), iar pentru gazde, Matei în minutul 28. Urleasca a câştigat fără probleme disputa cu nou promovata Dacia Berteşti, golurile gazdelor fiind înscrise de Ştefan Buhai (min. 1, 11, 24), Spătaru (min. 14), Stan (min. 52), Pârliţeanu (min. 59, 67, 72).
Condusă cu 3-1 la pauză de Avântul Mircea Vodă, graţie reuşitelor lui Stareţ (min. 5), Bălan (min. 23) şi Presadă (min. 29) respectiv Dima (min. 44), Avântul Cireşu a reuşit o repriză secundă foarte bună şi a întors rezultatul în favoarea sa, impunându-se în final cu 5-3, cele patru goluri ale oaspeţilor din repriza a doua aparţinându-le lui Dima (min. 75, 87), Mâţă (min. 49) şi Graur (min. 66 - autogol).
Tractorul Viziru şi-a valorificat avantajul terenului propriu, câştigând cu 2-1 disputa cu Victoria Cazasu, iar Victoria Deduleşti, pentru care juniorul Tărcatu a marcat din nou, s-a impus cu 3-2 la CS Făurei.
Singura remiză a rundei s-a consemnat la Găiseanca în partida dintre Voinţa din localitate şi Sportul Chiscani. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 9, prin Durbacă, însă la jumătatera reprizei gazdele au restabilit egalitatea în urma reuşitei lui Vlăducă.
Partida Viitorul Galbenu - Victoria Traian s-a încheiat cu cu victoria gazdelor, însă oaspeţii au depus o contestaţie astfel că verdictul final se va da în această săptămână.
Lideră şi după această etapă se menţine Recolta Tufeşti, cu18 puncte, golaveraj 28-6, pe locul al doilea se află FC Urleasca, 18 puncte (21-2), iar pe poziţia a treia Avântul Cireşu cu 13 puncte.