Favoritele au mai bifat cite o victorie

In cea de-a doua etapa a returului, ambele formatii din fruntea clasamentului au obtinut victorii scontate.
Derby-ul de la Insuratei, dintre Viitorul si FC Urleasca, arbitrat de o brigada din Bucuresti, a fost transat de gazde inca din prima repriza. Ambele goluri ale liderei au fost marcate de noua achizitie, Viorel Tanase, jucator care a evoluat la Dacia Unirea si, pina la finalul turului actualului campionat, la Dunarea Galati.
La Gaiseanca, Vointa a deschis scorul in minutul 12, printr-un gol superb marcat de Madalin Vasii. Eldomir a alergat minute bune dupa egalare si a reusit-o cu cinci minute inainte de finalul primei reprize, gratie reusitei lui Constantin Necoara.
In partea a doua a meciului, formatia din Viziru, la care din retur evolueaza si fostul mijlocas al Daciei Unirea, Samoila, a reusit sa mai fructifice o ocazie prin Dragos Mocanu, in minutul 74 si astfel Eldomir continua cursa de urmarire a liderei.
In afara de formatia din Viziru, victorii, in deplasare, in aceasta etapa, au mai obtinut Victoria Dedulesti si Vointa Visani, aceasta din urma realizind chiar scorul etapei, 6-2, la Dudesti, in fata Comagrimului.
CSO Ianca, singura formatie din Divizia D care pune la dispozitia iubitorilor de fotbal, inaintea partidelor de pe teren propriu, si programe cu informatii despre meciul care se disputa, a remizat, 1-1, la Victoria Traian.
Pe primul loc ramine in continuare Viitorul Insuratei cu 34 de puncte, urmata de Eldomir Viziru cu 31 de puncte si FC Urleasca 26 de puncte.