Etapa cu doar patru partide

Din etapa a 19-a s-au jucat doar patru meciuri deoarece Forta a fost exclusa din campionat, iar Victoria nu s-a prezentat la meciul cu Akcent.
Vineri s-au disputat insa toate partidele.
Cum era de asteptat, lidera, Vulturii Mogador, si ocupanta locului secund, FC Urlesca, au obtinut victorii categorice.
Desi Sorin Saghin a deschis scorul pentru Speranta, marcind si cel mai rapid gol al rundei, lidera s-a impus "la pas", 15-7, principalul marcator al invingatorilor fiind B. Daniel, cu sase goluri. Celelalte goluri au fost inscrise de D. Nistor 3, Burlusteanu si Anghelina, cite 2, Vioreanu dar pe lista marcatorilor si-a mai trecut numele si portarul Vasilica Ailutoaie.
FC Urleasca, cu Stefanita, Ribita si Apostol in prim-plan, s-ar fi putut impune la un scor cel putin la fel de mare daca nu s-ar fi jucat cu ocaziile. In urma acestui succes, FC-ul si-a consolidat locul al doilea si, indiferent de rezultatele ultimelor trei etape, nu mai poate pierde aceasta pozitie.

Sporting i-a facut "jocul" lui Prod Romario

Disputa dintre Amicii Boys si Sporting s-a ridicat la nivelul unui derby. In prima repriza ambele formatii au fost preocupate mai mult de faza defensiva si acest lucru s-a reflectat si pe tabela de scor, 1-1 la pauza. Gazdele au deschis scorul in minutul 2, prin Viorel Cocianu, golul egalizator fiind marcat de Gherghisan cu un minut si jumatate inainte de finalul reprizei.
Partea secunda a fost mult mai spectaculoasa. Sporting a preluat conducerea prin golul lui Anghel insa replica gazdelor a fost prompta, hat trick-ul realizat de Marius Cojocaru parind a transa deja meciul in favoarea echipei Amicii Boys.
Sporting a sperat insa in sansa sa si in minutul 36 a reusit sa restabileasca egalitatea, marcind de doua ori prin Eugen Trezi si Leonida Arhire, sa obtina un punct dar, indirect, i-a facut un cadou si formatiei Prod Romario.
In urma acestui semiesec Amicii Boys a pierdut pozitia a treia, locul sau pe podium fiind luat de Prod Romario, formatie care a cistigat, fara efort, la "masa verde", partida cu Forta.

Meci echilibrat, victorie la limita a Monolitului

Simbata s-a disputat doar o singura partida, cea dintre Blazer si Monolit, una foarte echilibrata, incheiata cu victoria la limita a echipei oaspete.
In prima repriza Blazer a condus de doua ori, prin golurile marcate de Nicu Marcadonatu si Mihai Munteanu, dar Monolit a reusit sa egaleze de fiecare data, gratie reusitelor lui Eugen Gheorghe si Marius Ionita, astfel ca la pauza scorul era egal, 2-2.
Gazdele au reusit pentru a treia oara sa preia conducerea printr-un gol spectaculos marcat de Munteanu (min. 27), dupa o pasa primita de la Marcadonatu insa dupa doar un minut Eugen Gheorghe a reusit sa egaleze. Acelasi jucator a executat impecabil o lovitura libera in minutul 36 si a marcat golul prin care Monolit a reusit sa obtina toate punctele puse in joc.
Blazer a avut sansa de a egala, dar Nicu Marcadonatu nu a reusit sa marcheze in urma loviturii de penalitate acordata gazdelor.