Etapă fără surprize în Liga a IV-a la fotbal

• Viitorul Ianca şi Victoria Traian au obţinut succese importante în deplasare • recital de goluri la Cazasu, în play-out • Ciocan a fost golgeterul rundei

În etapa a 2-a a turneului play-off s-au înregistrat două victorii în deplasare. Victoria Traian, pentru care Ciocan a realizat un hat trick, s-a impus cu 3-2 în deplasarea de la Voinţa Vişani, formaţie pentru care au înscris Fodulu şi Muşat.

În celălalt joc, liderul, Viitorul Ianca, a câştigat cu 3-0 partida cu nou promovata AFC Urleasca, astfel că formaţia pregătită de Cosmin Necoară îşi păstrează avantajul de 3 puncte faţă de a doua clasată, Victoria Traian. Cu menţiunea că Viitorul Ianca are un joc mai puţin disputat.

Meciul etapei a fost cel din play-out de la Cazasu, acolo unde s-au întâlnit ACSC Cazasu  şi Pandurii Tudor Vladimirescu. A fost un joc echilibrat, cu multe ocazii de poartă, de o parte şi de alta, iar la pauză scorul a fost egal, 2-2. Tănase i-a adus pe oaspeţi în avantaj în minutul 49 dar Graur a restabilit egalitatea, 3-3, în minutul 69. Gazdele au forţat golul victoriei şi l-au obţinut cu trei minute înainte de finalul reprizei a doua, după reuşita lui Banciu.

Viitorul Însurăţei s-a impus cu 6-0 în deplasarea de la Dunărea Tichileşti.

Podiumul în play-off: 1 Viitorul Ianca 26 puncte, 2 Victoria Traian 23 puncte, 3 Voinţa Vişani 17 puncte.

Podiumul în play-out: 1 ACSC Cazasu 13 puncte, 2 Viitorul Însurăţei 11 puncte, 3 Pandurii Tudor Vladimirescu 9 puncte.