Eldomir a stat, dar continua sa se mentina lidera

In conditiile in care lidera a stat, toata atentia a fost concentrata in aceasta etapa catre partidele in care au evoluat principalele contracandidate la promovare ale formatiei din Viziru.
Dupa o prima repriza fara gol FC Urleasca a deschis scorul prin Coman si in minutul 90 se pregatea deja sa sarbatoreasca victoria insa o eroare a apararii gazdelor a fost speculata de catre Dinu in ultimele secunde ale partidei si formatia din Traian a reusit astfel sa-si pastreze invincibilitatea in campionat. Daca ar fi cistigat Victoria Traian ar fi preluat sefia clasamentului in conditiile date insa ocupa doar pozitia secunda la un punct in spatele liderei, Eldomir Viziru.
Cu acelasi scor s-a incheiat si disputa dintre Comagrim Dudesti si Victoria Cazasu. Contrar cursului jocului Comagrim a deschis scorul la trei minute de la reluare prin Oancia dupa care s-a retras in aparare pentru a conserva rezultatul. Mult mai agresiva dupa primirea golului Victoria Cazasu si-a creat nenumarate ocazii de a marca si a reusit in cele din urma sa egaleze gratie golului marcat de Ivan in minutul 75.
SC Adevarat a cistigat la scor disputa cu experimentata CSO Ianca. Banica (min. 19) si Craciun (min. 30 si 76) au marcat pentru gazde, golul oaspetilor fiind marcat de Punga, tot un jucator al echipei SC Adevarat.
Scorul rundei s-a inregistrat la Dedulesti acolo unde formatia gazda, Victoria, s-a impus cu un categoric 6-0 in disputa cu Vointa Gaiseanca.
In clasament conduce Eldomir Viziru cu 24 de puncte urmata de Victoria Traian 23 puncte si FC Urleasca 19 puncte.

Pandurii Tudor Vladimirescu - Unirea Maxineni a fost aminat
In clasament, pe primul loc se afla Dunarea Tichilesti cu 21 de puncte urmata de Rompas Vadeni 19 puncte si Spicul Rimnicelu cu 16 puncte.

Unirea Gradistea - Vointa Faurei Sat 2-6
Dupa opt etape Viitorul Galbenu are 24 de puncte, reusind astfel sa-si pastreze invincibilitatea in campionat, iar celelalte doua locuri ale podiumului sint ocupate de Vointa Faurei Sat cu 21 de puncte si Steaua Perisoru cu 18 puncte.