Egalitate, 4-4, între selecţionatele judeţelor Tulcea şi Brăila

• Alexandru Luca, Dănăilă, Catrina şi Motoc au marcat pentru echipa brăileană

Duminică, 29 octombrie, selecţionata judeţului Brăila, UEFA 2004, pregătită de Cristea Rusu şi Şerban Trofin, a încheiat la egalitate, 4-4, partida disputată în deplasare cu echipa similară a judeţului Tulcea. Brăilenii au câştigat cu 3-2 prima repriză şi cu 1-0 pe cea de a doua. După o cursă de la mijlocul terenului, Alexandru Luca a intrat în careu şi a trimis mingea în vinclul porţii gazdelor, iar  selecţionata judeţului Brăila conducea cu 1-0. Un alt gol spectaculos a fost marcat de Dănăilă care, de la 25 de metri, a trimis mingea în vinclu, iar cea de-a treia reuşită a brăilenilor a fost semnată de Catrina. În repriza a doua, pentru formaţia brăileană a înscris Gabriel Motoc. Repriza a treia a fost câştigată cu 2-0 de tulceni, iar meciul s-a încheiat nedecis, 4-4.

“A fost un joc plăcut ochiului, în care jucătorii noştri s-au întrecut în a marca goluri spectaculoase. Am ratat câteva situaţii în repriza a doua dar per total a fost un rezultat corect”, ne-a declarat antrenorul Cristea Rusu.

Componenţa lotului selecţionatei brăilene: Toma – Coteţ, Dănăilă, Popescu, Burtea –  A. Luca, Ursu, Zainea, Filippo -   Gherghişan, Comşa. Au mai jucat Motoc, Munteanu, Dobre, Catrina.