Echipele de Liga a IV-a au susţinut meciuri amicale

• Viitorul Ianca a câştigat cu 2-1 testul cu Viitorul Însurăţei • Pandurii Tudor Vladimirescu a dispus la scor, 8-1, de Gloria Movila Miresii

Cele mai active formaţii din Liga a IV-a, cele care doresc să facă o figură frumoasă în viitoarea stagiune care va începe pe 26 august, au continuat seria meciurilor de pregătire.

Astfel, pe stadionul Ştefan Vrăbioru din Ianca s-au întâlnit, joi după-amiază, Viitorul Ianca şi Viitorul Însurăţei. A fost un amical spectaculos cu multe ocazii de o parte şi de alta. Formaţia din Ianca s-a impus cu 2-1, graţie golurilor marcate de Răzvan Iacob şi Andrei Crăciun. Pentru oaspeţi a înscris din penalty Viorel Gheorghe, în minutul 85.

Viitorul Ianca a început partida în următoarea alcătuire: Chiţu – Dobrin, Ioniţă, Zăgan, G. Ciucaşu – Colniceanu, Irimia, D. Cazan, M. Cazan – Crăciun, Iacob. În repriza a doua au mai evoluat Sterpu, Lungu, Nicolae.

Pentru Viitorul Însurăţei, în prima repriză, au evoluat: Cristea – V. Ion, Priceputu, M. Stan, Radu – Baicu, Ivan, Marius Moldoveanu, Cireaşă - V. Gheorghe, Tănase. Au mai evoluat Antohe, Nedelcu, Marin Moldoveanu şi portarul Preda.

Tot joi, Pandurii Tudor Vladimirescu a câştigat cu 8-1 amicalul cu Gloria Movila Miresii, formaţie care a reuşit să adune doar 11 jucători pentru acest meci. Noile achiziţii ale “Pandurilor”, Sergiu Simion şi Emanuel Stan au realizat câte un hat trick, iar celelalte două goluri au fost marcate de Iordache. Pentru oaspeţi a înscris Dumitrana.

Pandurii Tudor Vladimirescu: Aramă - Apostol, Fătu, Dogărescu, Grama – Petcu,Tănase, Iordache, Decu – Stan, Simion. Au mai jucat doi juniori din propria pepinieră, Ionuţ Şerbănescu şi Constantin Creţu.

Gloria Movila Miresii: Baicu – Ceauşu, Panţuru, Coman, Dumitrana – Gheorghe, Pârlea, Popa, Constantin – Munteanu, Ştergărel.