Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Dunărea Tichileşti - Romgal Romanu şi Voinţa Surdila Greci - AS Jirlău sunt partidele importante ale etapei a 6-a

După un meci pe care l-a dominat tactic şi teritorial Unirea Grădiştea s-a impus la limită cu 3-2 în faţa uneia dintre echipele fruntaşe ale sezonului trecut, Pandurii Tudor Vladimirescu, iar primele clasate din seria întâi Gloria Movila Miresii şi Dunărea Tichileşti au obţinut victorii categorice.

În seria a doua s-au înregistrat patru succese în deplasare şi doar două ale gazdelor, recordul fiind stabilit de Viitorul Însurăţei, care a dispus cu 10-0 în propriul fieff de Comagrim Dudeşti.
Etapa a 6-a propune câteva partide interesante, cum ar fi de exemplu Dunărea Tichileşti - Romgal Romanu, adică o partidă între locul al doilea şi al patrulea sau Voinţa Surdila Greci - AS Jirlău, formaţii care deţin poziţiile a doua şi a cincea în seria a II-a.

Rezultatele înregistrate în etapa a 5-a:
Seria I:
Viitorul Ianca - Steaua Perişoru 8-1
Unirea Grădiştea - Pandurii Tudor Vladimirescu 3-2
Şoimii Unirea - Înfraţirea Gemenele 0-2
Voinţa Plopu - Gloria Movila Miresii 0-4
Spicul Râmnicelu - Romgal Romanu 3-6
Dunărea Tichileşti - AS Bordei Verde 4-1
Clasament: 1 Gloria Movila Miresii 13 puncte, 2 Dunărea Tichileşti 13 puncte, 3 Viitorul Ianca 9 puncte.
Seria a II-a:
Voinţa Surdila Greci - Tractorul Viziru 5-2
AS Jirlău - Dacia Berteşti 2-3
Viitorul Însurăţei - Comagrim Dudeşti 10-0
Tricolorul Lanurile - Vulturul Horia 0-2
Voinţa Făurei Sat - Stanriz Stăncuţa 0-2
Spicul Zăvoaia - Voinţa Bărăganu 0-3
Clasament: 1 Viitorul Însurăţei 12 puncte, 2 Voinţa Surdila Greci 10 puncte, 3 Voinţa Făurei Sat 10 puncte.

Etapa a 6-a programează meciurile:
Seria I:
Steaua Perişoru - AS Bordei Verde
Romgal Romanu - Dunărea Tichileşti
Gloria Movila Miresii - Spicul Râmnicelu
Înfrăţirea Gemenele - Voinţa Plopu
Pandurii Tudor Vladimirescu - Şoimii Unirea
Viitorul Ianca - Unirea Grădiştea
Seria a II-a:
Tractorul Viziru - Voinţa Bărăganu
Stanriz Stăncuţa - Spicul Zăvoaia
Vulturul Horia - Voinţa Făurei Sat
Comagrim Dudeşti - Tricolorul Lanurile
Dacia Berteşti - Viitorul Însurăţei
Voinţa Surdila Greci - AS Jirlău




Categorie articol: 

Comentarii