Dunărea Tichileşti a preluat şefia seriei întâi

În etapa a 11-a, ambele formaţii de pe primul loc au pierdut la limită. Derby-ul seriei întâi dintre lidera Tricolorul Lanurile şi ocupanta locului secund, Dunărea Tichileşti, a fost câştigat de formaţia vizitatoare cu 2-1. Tricolorul a deschis scorul încă din primul minut de joc prin Chiriac, însă până la pauză Dunărea Tichileşti a marcat de două ori prin Tudor (min. 24) şi Ţârdia (min. 27). În repriza a doua nu s-a mai înscris niciun gol, Dunărea Tichileşti a câştigat şi a preluat şefia grupei întâi. Şoimii Unirea s-a impus cu 2-1 la Tichileşti în partida cu Spicul Râmnicelu, pentru învingători au marcat Iulian Durbacă şi Cătălin Bogdan şi se menţine pe locul al patrulea în clasament. O partidă spectaculoasă a avut loc la Cazasu, între Olimpia şi Stanriz Stăncuţa. Oaspeţii au avut mai multe ocazii în prima repriză, însă au ratat în timp ce gazdele au reuşit să marcheze un gol spectaculos prin Ionuţ Matei şi să plece la cabine cu un gol avans. În repriza a doua Olimpia Cazasu a irosit cel puţin cinci ocazii rarisime de a se desprinde decisiv pe tabela de marcaj, însă a marcat tot o singură dată, autorul golului fiind tot Ionuţ Matei, de altfel cel mai bun jucător de pe teren în această partidă. În seria a doua, lidera, Viitorul 2 Ianca, a fost învinsă cu 3-2 de AS Jirlău. O altă partidă interesantă a fost cea de la Bărăganul, acolo unde gazdele au condus cu 1-0, gol înscris de Mihai Burlacu în minutul 5, însă în final Voinţa Făurei Sat s-a impus cu 4-1, pentru oaspeţi au înscris Cosmin Ion 2, Feraru şi Spânu. Cu menţiunea că în primul sfert de oră al reprizei a doua Voinţa Bărăganul a ratat trei situaţii de unu la unu cu portarul advers. FC Urleasca a câştigat cu 4-2 în teren la Comagrim Dudeşti, însă meciul a fost omologat cu 3-0 în favoarea gazdelor deoarece oaspeţii au folosit un jucător care era legitimat la altă echipă.

În seria întâi, pe primul loc se află Dunărea Tichileşti - 29 puncte, locul al doilea este deţinut de Tricolorul Lanurile 28 puncte (golaveraj: 47-11), iar al treilea de Siretul Vădeni 28 puncte (37-14), iar în seria a doua podiumul este ocupat în ordine de: 1 Viitorul 2 Ianca 28 puncte (golaveraj: 34-9), 2 Viitorul Cireşu 28 puncte (35-14), 3 Vulturul Horia 25 puncte.