"Dubla" lui Andrei Crăciun a înclinat soarta partidei în favoarea gazdelor

Contrar cursului jocului, oaspeţii au deschis scorul marţi, pe stadionul Ştefan Vrăbioru, în urma unui penalty transformat de Bucuroaia în minutul 25.
Gazdele nu au acuzat şocul primirii golului, au asediat careul advers şi până la pauză au întors rezultatul în favoarea lor. La numai trei minute de la primirea golului Moroianu a restabilit egalitatea după o centrare foarte bună a lui Ghiviciu şi după altele trei, Andrei Crăciun l-a executat pe portarul oaspeţilor stabilind astfel scorul primelor 45 de minute.
Gazdele au ieşit la fel de motivate de la cabine însă Ghiviciu, Vali Durbacă şi Crăciun s-au jucat cu ocaziile create de colegii lor, iar pe contraatac formaţia din Găeşti i-a dat de câteva ori bătăi de cap portarului Dimache.
A venit însă minutul 78, când Crăciun a primit din nou o pasă ideală, a pivotat în careul advers şi a marcat pentru 3-1, stabilind astfel şi scorul final al întâlnirii, un rezultat conform cu realitatea din teren.

Viitorul Ianca: Dimache - Boariu, Moroianu, Postolea, Drăgoi - Grozea, Percă, Ghiviciu, Crăciun - Durbacă, Mândroasa.
În repriza secundă la gazde au mai evoluat Cotigă şi Naghi.