Dupa victoria de la Ovidiu formatia din Insuratei spera, ca dupa cele
doua jocuri consecutive de pe teren propriu sa urce pe locul al
cincilea, numai ca pentru a-si indeplini obiectivul trebuia sa cistige
toate punctele puse in joc. Socoteala de acasa nu a coincis insa cu
cea de pe dreptunghiul verde al stadionului din Insuratei deoarece
formatia din Mangalia nu a venit doar in excursie, ci sa se razbune pentru infringerea din tur. Dobrogenii au deschis scorul repede, in minutul 5, cind experimentatul Enis Cogali, nestingherit de nimeni, a reluat cu capul de la sase metri in stinga lui Stoica, min 5: 0-1.
Gazdele si-au revenit destul de repede din soc, au asaltat careul
advers, dar pina la pauza nu au reusit sa marcheze golul
egalizator. Viitorul a ratat trei mari ocazii in aceasta parte a
meciului deoarece atacantii nu au reusit sa trimita mingea pe poarta, din pozitii foarte bune. Stoian (min. 12) a ramas singur cu portarul si a sutat alaturi, pe urma a venit rindul lui Cosmin Dobre sa trimita mingea de la doi metri peste transversala, dupa o centrare foarte buna a lui Vioreanu, iar Clim (min. 37) l-a luat la tintita pe portar dupa o pasa la fel de buna a dispecerului Ionel Vioreanu.

de a marca.
Dan Asandei a facut o serie de modificari in echipa de start insa golul mult asteptat continua sa intirzie, nu din cauza faptului ca elevii sai nu reuseau sa se apropie de careul advers, ci din cauza lipsei de inspiratie a atacantilor. Oaspetii au avut si noroc in minutul 77 deoarece mingea sutata de Stanciu l-a depasit pe portar insa a lovit bara transversala.