Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Dorian Nistor a marcat cel mai rapid gol al turului

In etapa a opta a Ligii a IV-a brailene la fotbal s-au inregistrat doar doua victorii in deplasare, beneficiare fiind CSO Ianca si Victoria Traian.CSO Ianca a condus la pauza cu 1-0 gratie golului marcat de Ionel Gatiu (min. 18), dar in partea secunda a partidei Puscasu a reusit sa restabileasca egalitatea. Oaspetii au fost mai insistenti pe finalul meciului si au plecat cu toate punctele dupa ce Gatiu a reusit dubla cu 13 minute inainte de finalul meciului.Pe linga faptul ca a cistigat la scor de forfait Victoria Traian echipa pregatita de Emil Cataros se poate lauda si cu performanta marcarii celui mai rapid gol din acest tur de campionat. Formatia vizitatoare a avut lovitura de incepere a partidei si din trei pase a ajuns in careul gazdelor unde Dorian Nistor a profitat de apatia aparatorilor din Ianca si a deschis scorul. Oaspetii au marcat pentru 2-0 in minutul 14 prin Tudor iar Ionut Serban a inchis tabela in minutul 77 cind a inscris cel de al treilea gol al oaspetilor si astfel Victoria Traian se mentine in continuare in plasa liderei Eldomir Viziru care, la rindul ei s-a impus cu 5-0 pe teren propriu in fata Victoriei Cazasu.Golurile formatiei din Viziru au fost inscrise de Zarnescu (min. 11), Anghelina (min. 25), Iacob (min. 47, 59, 78).Cu acelasi scor a cistigat si SC Adevarat confruntarea de pe teren propriu cu "lanterna" campionatului Comagrim Dudesti. Ionut Cartas a deschis scorul in minutul 47, a urmat un hat-trick al lui Andrei Craciun, primul din cariera sa, iar cel de al cincilea gol al gazdelor a fost inscris de catre sposorul echipei, Marcel Adascalului, aflat si el la prima reusita din acest sezon.FC Urleasca a realizat scorul rundei 6-0 in disputa cu Vointa Visani si a urcat pe locul al patrulea in clasament.Dupa opt etape tot Eldomir continua sa se mentina pe primul loc formatia din Viziru avind 21 de puncte cu trei mai mult decit a doua clasata Victoria Traian. Pe locurile 3-4, la egalitate de puncte (15) se afla CSO Ianca si FC Urleasca, ordinea fiind stabilita de golaveraj.Rezultatele inregistrate in etapa a 8-a:Viitorul Ianca - Victoria Traian 0-3CS Faurei - Vointa Gaiseanca 3-0FC Urleasca - Vointa Visani 6-0Avintul Ciresu - CSO Ianca 1-2Eldomir Viziru - Victoria Cazasu 5-0SC Adevarat - Comagrim Dudesti 5-0Rezultatele inregistrate in etapa a 6-a a Campionatului judetean de fotbal:Seria ISteaua Braila - Recolta Tufesti 1-1Spicul Rimnicelu - Stanriz Stancuta 5-2Infratirea Gemenele - Rompas Vadeni 0-3Soimii Unirea - Dacia Bertesti 4-1Amicii Boys Chiscani - Unirea Maxineni 6-1Dunarea Tichilesti - Romgal Romanu 1-0Pandurii T. Vladimirescu - Unirea Tricolor Scortaru Vechi 0-0Seria a II-aVointa Baraganu - Vointa Plopu 0-3Tractorul Viziru - Steaua Perisoru 4-2Vointa Sutesti - AS Bordei Verde 7-1Spicul Zavoaia - Recolta Ciocile 3-1Petrolul Ulmu - AS Jirlau 3-3Viitorul Galbenu - Vointa Faurei Sat 2-1Steaua Satuc - Unirea Gradistea 3-2