Derby-ul Victoria Traian – FC Urleasca s-a încheiat la egalitate, 2-2

• liderul Viitorul Ianca a învins-o cu 12-0 pe Dunărea Tichileşti

Primele două clasate au început cu rezultate diferite anul competiţional 2019, liderul Viitorul Ianca a câştigat cu 12-0 partida cu ultima clasată, Dunărea Tichileşti, însă Victoria Traian a pierdut 2 puncte extrem de preţioase în partida cu FC Urleasca. Scorul a fost echitabil, FC Urleasca a dominat categoric în prima repriză dar a marcat un singur gol prin Pârliţeanu în minutul 15, Victoria Traian a controlat jocul în partea secundă şi a întors rezultatul în favoarea sa după reuşitele lui Buzatu (min. 49) şi Costel Roşu (min. 76), din lovitură liberă. FC Urleasca a egalat în minutul 94, chiar la ultima fază, graţie unui gol spectaculos înscris de portarul Tudor.

Cronica meciului şi rezumatul etapei în ediţia de marţi.