Dacia Unirea a rezistat 38 de minute fără să primească gol la Tunari

• după două cornere, echipa gazdă conducea cu 2-0 la pauză • în final CS Tunari s-a impus cu 4-0

Echipa brăileană a ţinut pasul cu adversara sa până în minutul 38, perioadă în care s-a apărat foarte bine, iar pe contraatac a obţinut două lovituri libere şi tot atâtea cornere, care însă au rămas fără rezultat pe tabela de marcaj.

În minutul 38, CS Tunari a obţinut un corner, iar Gabriel Teodorescu a şutat la colţul scurt şi a deschis scorul. Cinci minute mai târziu, tot după un corner, aflat între Fatai şi Essomba, Mihai Adăscăliţei a reuşit să dubleze avantajul gazdelor, iar la pauză CS Tunari conducea cu 2-0.

În repriza a doua, echipa gazdă a mai înscris de două ori prin Valentin Cristea (min. 70) şi Ionuţ Drăgan (min. 79), iar Dacia Unirea a fost învinsă cu 4-0.

După acest eşec, echipa pregătită de Florentin Petre se află pe penultimul loc în Seria a II-a a Ligii a III-a.

În ultima etapă a turului, Dacia Unirea va juca vineri, de la ora 14.00, la Însurăţei, cu Viitorul Ianca.

Dacia Unirea: Tudor – Dobre (min. 70: Sloată), Bady, Libotte, Fatai (min. 75: Soare) – V. Robu, Mihalcea, Cosentino, Sava – Cristea (min. 46: Duţu), Essomba.