Dacia Unirea a pierdut cu 1-0, pe terenul liderului Sportul Snagov

• meciul se putea încheia la egalitate, dacă Moroianu ar fi reuşit să-l învingă în minutul 89 pe portarul  Târnovanu

Formaţia brăileană a pierdut cu 1-0 pe terenul liderului Ligii a II-a, Sportul Snagov. Sportul a fost echipa care a irosit cele mai multe ocazii de gol, însă meciul se putea încheia la egalitate dacă Moroianu ar fi reuşit să-l învingă în minutul 89 pe portarul  Târnovanu.

Andrei Pleşa (min. 11) a fost cel care dat tonul acţiunilor ofensive ale acestui joc însă Târnovanu s-a opus deschiderii scorului.

Sportul Snagov a preluat iniţiativa şi, în minutul 27, după un corner executat de Danale, Viorel Lică a deschis scorul. Până la pauză, Sportul Snagov a dominat autoritar dar jucătorii ajunşi la finalizare s-au jucat cu ocaziile. Însă şi apărarea formaţiei brăilene a  avut un cuvânt de spus în păstrarea avantajului minim al gazdelor.

Sportul Snagov şi-a creat ocazii de a înscrie şi în repriza a doua, la una dintre ele Muşea a scos mingea de pe linia porţii.

În penultimul minut de joc, Dacia Unirea putea egala, dar mingea şutată de Moroianu a deviat dintr-un adversar la Van den Driest, iar acesta a trimis-o pe lângă poartă.

Dacia Unirea: Moldoveanu – Muşea, Prunescu, Diakite, Van den Driest – Sahru (min. 78: Coteţ), Pleşa, Izmană, Ciucureanu – Jallow, Căruţă (min. 82: Moroianu).

Sportul Snagov: Târnovanu – Gîţ, Lică, I. Şerban, Stancu – L. Ion, Borţoneanu, Nicoară (min. 84: Ait Bilel) – Huiban, Danale (min. 60: Tazouti), Ioniţă.