Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Dacia Berteşti, ACSC Cazasu II şi ViitorulCireşu sunt liderii la zi

• lupta pentru titlurile judeţene continuă în acest eşalon 

 

Derby-ul etapei a 16-a s-a disputat în Seria a II-a, între Gloria Movila Miresii şi Speranţa Măxineni, şi a fost câştigat la limită, cu 1-0, de echipa vizitatoare, fapt care a produs modificări pe podiumul grupei. Pe primul loc a urcat ACSC Cazasu II, formaţie care s-a impus cu 9-1 în partida cu Înfrăţirea Gemenele, partidă în care Avramescu a realizat un hat trick, locul al doilea este deţinut de Speranţa Măxineni, iar fostul lider, Gloria Movila Miresii, a căzut pe poziţia a treia. Viitorul Cireşu a câştigat fără joc partida cu Avântul Mircea Vădă, formaţie care nu s-a prezentat pe teren. Un alt meci al cărui rezultat a fost omologat la “masa verde” a fost cel de Galbenu, unde jucătorii echipei gazdă nu au avut vizele medicale în grafic pe carnetele de joc, iar partida a fost omologată cu 3-0 pentru formaţia vizitatoare.

Seria I: 1 Dacia Berteşti 34 puncte, 2 Dinamic Unirea 31 puncte, 3 Tricolorul Lanurile 29 puncte.

Seria a II-a: 1 ACSC Cazasu II 39 puncte, 2 Speranţa Măxineni 37 puncte, 3 Gloria Movila Miresii 36 puncte.

Seria a III-a: 1 Viitorul Cireşu 45 puncte, 2 Voinţa Plopu 42 puncte, 3 Voinţa Făurei Sat 38 puncte,

 

Rezultatele şi marcatorii etapei a 16-a:

Seria I:

 

Voinţa Bărăganu – Stanriz Stăncuţa 2-1 (2-0)

G. Zăgan (min. 35), Leşu (min. 40) / Iordan (min. 80)

Victoria Traian II – Dinamic Unirea 1-1 (0-1)

Nistor (min. 54) / Crăciun (min. 7)

Tricolorul Lanurile – Spicul Zăvoaia 8-1 (7-1)

Bibicu (min. 12), V. Stoica (min. 15), Văsii (min. 24, 34, 36, 38), Copae (min. 42), Bobocea (min. 80) / I. Stoica (min. 44)

Dunărea Gropeni – Dacia Berteşti 1-4 (0-1)

Mocanu (min. 67) / G. Capbun (min. 4, 65, 76), Constantin (min. 72)

Comagrim Dudeşti – FC Tufeşti 1-3 (1-1)

Voicu (min. 26) / Gurgu (min. 39,71), Moisescu (min. 61)

 

Seria a II-a:

ACSC Cazasu II – Înfrăţirea Gemenele 9-1 (3-0)

S. Ion (min. 20), Avramescu (min. 24, 60, 70), Muşătoiu (min. 36), Pavelescu (min. 63), Rădună (min. 65), Cotigă (min. 68, 77) / Stoica (min. 75)

Siretul Vădeni – Daous Dava Brăila 2-5 (1-2)

Tătaru (min. 6), Măxineanu (min. 88) / Popa (min. 14), Preda (min. 31, 57), Strubei (min. 68), Muşat (min. 79)

Gloria Movila Miresii – Speranţa Măxineni 0-1 (0-0)

Constantin (min. 60)

Spicul Râmnicelu – Unirea Grădiştea 5-1 (3-0)

Costin (min. 6, 55), Bivolaru (min. 18), Burluşteanu (min. 44, 84) / Ulmeanu (60)

Dinamo Măxineni – Romgal Romanu 1-1 (0-1)

Dudulea (min. 66) / Cochirleanu (min. 41)

Dinamo Salcia Tudor – Voinţa Racoviţa 0-3 omologat

 

Seria a III-a:

Viitorul Cireşu – Avântul Mircea Vodă 3-0 neprezentare

Viitorul Ianca II – AS Ulmu 0-4 (0-1)

Cange (min. 43), Balaban (min. 56), Caraivan (min. 60), Niculescu (min. 72)

Voinţa Făurei Sat – Voinţa Găiseanca 2-1 (2-0)

Bunea (min. 27), C. Ion (min. 36) / Cristea (min. 55)

Victoria Deduleşti – Voinţa Plopu 0-12 (0-6)

Ed. Vlăducă (min. 20, 31, 51, 61, 65, 80), Ursache (min. 22, 23, 30), Matinciu (min. 40), Colniceanu (min. 66, 71)

Viitorul Galbenu – AS Jirlău 0-3 omologat

AS Bordei Verde – Recolta Ciocile 11-1 (7-0)

Miclaru (min. 18, 30, 34, 58), Moisoiu (min. 25, 32, 54), Dumitru (min. 38, 45), Gurgu (min. 82), Lazu (min. 90) / Ciulinaru (min. 88)

 

 

 

 




Categorie articol: 

Comentarii