Cupa României - etapa judeţeană

Finalul partidei a fost unul incandescent. Oaspeţii au trecut pe lângă 3-1, după care gazdele au ratat două situaţii rarisime de gol.

Astanei a reuşit să restabilească egalitatea în minutul 89 şi ambele combatante erau cu gândul la reprizele de prelungire. În minutul 92 portarul echipei Stanriz, Iulian Craiu, l-a faultat în suprafaţa de pedeapsă pe Astanei, penalty-ul acordat gazdelor a fost transformat de Alexandru Marcu şi echipa Pandurii Tudor Vladimirescu accede în faza următoare a competiţiei.

Printre echipele calificate se numără şi nou înfiinţata Vulturul Horia care a câştigat cu 2-1 partida cu Voinţa Făurei sat, golurile învingătorilor fiind realizate de Coconu şi Burcă în repriza a doua, după ce la pauză oaspeţii au condus cu 1-0 după golul înscris de Radu.