Cupa primăverii la fotbal în sală a continuat, marţi, cu etapa a doua

• Yazaki - Poliţia a fost meciul serii • în celelalte trei partide BRN, Inspectoratul Şcolar şi Penitenciare s-au impus la scor

În etapa a doua a Cupei Primăverii la fotbal în sală, în care au fost angrenate echipele din grupele B şi C, s-au înregistrat trei victorii la scor dar şi un rezultat ceva mai strâns în care Poliţia a condus cu 2-0 şi putea să mai înscrie, dar cu un final mai bun, Yazaki a câştigat meciul cu 4-2.

În primul meci al rundei Baza de Reparaţii Navale (BRN) s-a impus cu 6-1 în faţa celor de la Ronţăilă. Jocul a fost echilibrat doar în primele zece minute ale primei reprize. Ronţăilă a deschis scorul prin Nicolau dar Gherghişan a restabilit egalitatea în minutul 6. La finalul primelor 20 de minute BRN avea un avantaj de trei goluri, 4-1, graţie reuşitelor lui Enache (min. 15, 19) şi Gurău. În repriza a doua BRN a mai marcat de două ori prin Dunca şi Călin Baltă şi s-a impus cu 6-1.

Partida a doua, cea dintre Inspectoratul Şcolar şi Jandarmerie a fost practic la discreţia primei formaţii, care s-a impus cu 10-1, dar a ratat tot atâtea ocazii clare de gol. Pentru formaţia Inspectoratului Şcolar au marcat Ionuţ Micu (min. 1, 22,  24), Costin Dobrin (min. 4), Marius Munteanu (min. 9), Alexandru Naghi (min. 18), Mihai Anghel (min. 21), Dragoş Mocanu (min. 32, 36, 38), golul  jandarmilor fiind înscris de Cătălin Lipan, în minutul 23.

Meciul al treilea al serii, Yazaki - Poliţia, a fost cel mai echilibrat din această rundă. După un început prudent, ambele formaţii au creat faze frumoase aplaudate de cei peste 200 de spectatori prezenţi în Polivalentă. Cu un plasament foarte bun Florin Oprescu a reuşit în minutul 8 să-l învingă pe Tunea şi Poliţia conducea cu 1-0. Cu toate că fiecare echipă şi-a creat faze periculoase în jumătatea adversă până la pauză tabela nu s-a mai modificat. La cinci minute de la reluare, a marcat şi Florin Oprescu, iar echipa Poliţiei conducea cu 2-0. În ultimul sfert de oră al părţii secunde cei de la Yazaki au înscris de patru ori prin

Marius Marcu (min. 27), Constantin Chiriac (min. 31), Marius Ardeleanu (min. 33) şi Romeo Arghir (min.38) şi s-au impus cu 4-2.

În ultima partidă a serii, Penitenciare s-a impus cu 10-0 în faţa celor de la CCO. Gabriel Preda a realizat un hat trick, Marius Coman şi Cristi Satnoianu şi-au trecut în cont câte o “dublă”, iar celelalte goluri au fost înscrise de Ionuţ Oprea, Valeriu Voiculeţ şi Ciprian Chiojdoiu.