Cu Bănel în teren, CS Făurei a câştigat cu 5-2 la Tudor Vladimirescu

• Vlad Omer a reuşit un hat trick şi o pasă de gol şi a fost jucătorul meciului • după această victorie, CS Făurei revine pe primul loc în Liga a IV-a

Partida de la Tudor Vladimirescu dintre Pandurii şi CS Făurei a depăşit ca joc şi spectaculozitate nivelul Ligii a IV-a în prima repriză, iar scorul la pauză, 2-2, reflectă acest lucru. În repriza a doua s-a jucat cu sens unic, spre poarta apărată de Aramă iar portarul gazdelor a primit trei goluri dar a parat cel puţin tot atâtea mingi pe care scria gol. Cu Bănel Nicoliţă pentru prima dată în primul unsprezece, CS Făurei a câştigat la scor la Tudor Vladimirescu, 5-2 şi a preluat şefia clasamentului. Formaţia vizitatoare s-a văzut condusă în minutul 4 când Bardaş a faultat în calitate de ultim apărător iar gazdele au transformat penalty-ul acordat prin Fătu. Au urmat o serie de ratări ale echipei vizitatoare, însă după primul sfert de oră scorul era favorabil oaspeţilor după o “dublă” semnată de cel mai bun jucător de pe teren, Vlad Omer. Oaspeţii au gafat în apărare în finalul primei reprize, Dan Andrieş a profitat şi a stabilit scorul primelor 45 de minute, 2-2, iar Pandurii visau la o surpriză. Minunea nu s-a petrecut, la şapte minute de la reluare Pungă i-a adus pe oaspeţi în avantaj apoi pe lista ratărilor la CS Făurei şi-au trecut numele Stelian Nicoliţă, cel care în minutul 57 a ratat un penalty iar în minutul 63 nu s-a descurcat singur cu Aramă, apoi Pungă şi Bănel Nicoliţă, la şutul acestuia din urmă, portarul Aramă a avut un reflex care i-a uimit pe cei 200 de spectatori prezenţi la acest joc. După o cursă personală, Vlad Omer a marcat pentru 4-2 iar în primul minut de prelungire al reprizei secunde Cosmin Ion a stabilit scorul final, 5-2, pentru CS Făurei iar cu această victorie formaţia lui Bănel Nicoliţă acumulează 10 puncte şi revine pe primul loc în Liga a IV-a.