Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

CSM Bucureşti a câştigat cu 33-26 partida cu HC Dunărea

* formaţia brăileană a fost egala vicecampioanei naționale până  în minutul 51 * echipa gazdă s-a desprins în învingătoare abia în ultimele 9 minute ale meciului

CSM Bucureşti a câştigat cu 33-26 partida cu HC Dunărea, meci restanţă din etapa a 6-a a Ligii Florilor. Scorul este  însă unul mincinos raportat la ceea ce s-a  întâmplat pe teren  în această partidă.

Echipa pregătită de Aurlian Roşca a fost egala vicecampioanei României până  în minutul 51. A fost 16-16 la pauză, iar  în partea a doua HC Dunărea a fost echipa care a condus ostilităţile  în teren şi pe tabelă.

Din minutul 51, cu un subtil sprijin din partea celor care au  împărţit dreptatea  în teren, echipa gazdă s-a desprins  în  învingătoare.

Golgeterele echipei brăilene au fost Marina Dmitrovic şi Alina Cxeczi care au  înscris câte 7 goluri.