CSM Brăila are 7 sportivi calificaţi în finalele Campionatelor Naţionale de judo

La U15, Florin Gheorghe, categoria 38 kg, s-a clasat pe locul al doilea, iar la U13 brăilenii au obţinut două locuri I prin Andreea Lungu, categoria 40 kg şi George Buduleanu la categoria ^55 kg şi un loc II prin Leonard Buduleanu, la categoria 50 kg.
Alţi doi judoka, Carla Frâncu la categoria 36 kg şi Cătălina Varvaruc la categoria 36 kg, au câştigat turneele la care au participat la U11, iar Cătălin Varvaruc s-a clasat pe poziţia secundă la categoria 34 kg.
"Eu sunt foarte mulţumită de evoluţiile tuturor sportivilor şi sper ca şi în finale să facem o figură frumoasă. Prima finală, cea de la U15, va avea loc în acest week-end la Miercurea Ciuc şi la ea va participa Florin Gheorghe", a declarat antrenoarea Carmen Constantin.