CS Ovidiu a remizat pe terenul liderei, Rapid II

Marti, in prima etapa intermediara a turului, in seria a doua a Ligii a III-a s-au inregistrat patru victorii ale gazdelor, doua remize si doar intr-un singur joc s-au impus oaspetii.
Inter-Gaz si Steaua II au cistigat cu scoruri identice, 3-0, in disputele cu CS Eforie, formatie care a jucat in inferioritate numerica din minutul 28 deoarece Tanase a fost trimis la cabine pentru cumul de cartonase galbene. Supervizat din tribuna de Dorinel Munteanu, Rica Neaga a marcat un gol spectaculos in poarta celor de la Rocar si acum va reveni in primul lot al formatiei din Ghencea, care se pregateste pentru derby-ul de simbata cu Dinamo.
Tot trei goluri a marcat si CF Braila in poarta Viitorului din Insuratei insa a si primit unul si cu toate ca a cistigat, trupa lui Mihai Ciobanu nu a parasit locul al optulea.
CSO Ovidiu a fost la un pas de a cistiga pe terenul liderei, Rapid II, insa pina la urma a incheiat la egalitate jocul cu satelitul gruparii din Grant. Rapidistii au condus cu 1-0 la pauza pe CS Ovidiu, in urma reusitei lui Bujor (min. 15), insa la un sfert de ora de la reluarea jocului I. Dragoi a restabilit egalitatea. Cu cinci minute inainte de finalul partidei, Curumi a trimis mingea in bara si astfel partida s-a incheiat nedecis, 1-1.
Portul s-a impus cu 1-0 in fata Politehnicii Galati, gratie golului inscris de M. Nita, in minutul 30, constantenii reusind primul succes dupa o serie de patru meciuri fara victorie.
Intr-un alt joc interesant al etapei a 12-a, Sageata Stejaru a remizat pe teren propriu cu Dunarea Calarasi, 0-0, un scor care mentine totusi ambele formatii in plutonul fruntas.
Alibec (min. 32) si Matei (min. 78) au semnat golurile in urma carora Farul II a obtinut victoria in partida de la CSM Medgidia, singurul succes de altfel din aceasta runda obtinut de o formatie vizitatoare.