CS Făurei, la şase minute de un egal la CS Tunari

• până în minutul 84, scorul a fost egal, 2-2 • formaţia manageriată de Bănel Nicoliţă a fost învinsă, în final, cu 3-2

Formaţia manageriată de Bănel Nicoliţă, CS Făurei, a înregistrat cel de-al doilea eşec consecutiv în campionat şi se află pe penultimul loc în Seria a II-a a Ligii a III-a. CS Făurei a fost învinsă cu 3-2 de CS Tunari graţie unui gol marcat de gazde în minutul 84, prin Mihai Adăscăliţei.

CS Tunari a condus cu 1-0 la pauză şi cu 2-0, în minutul 55, după o “dublă” semnată de Adăscăliţei, însă echipa lui Bănel Nicoliţă a reuşit să egaleze într-un interval de doar opt minute. Stelian Nicoliţă a redus din diferenţă în minutul 67, iar scorul a redevenit egal în minutul 75, după ce Andrei Puşcaşu a transformat o lovitură de la 11 metri.

Partida se îndrepta către un rezultat de egalitate însă Adăscăliţei a marcat şi cel de-al treilea gol, iar CS Tunari s-a impus cu 3-2.

După două etape, CS Făurei se află pe locul al 15-lea, fără niciun punct, cu doar 2 goluri marcate şi 6 primite.

În etapa următoare, formaţia din Făurei va juca pe teren propriu cu Axiopolis Cernavodă, echipă care, cu un punct acumulat, ocupă poziţia a 13-a în clasament.