CS Făurei a câştigat cu 4-0 la Vişani şi rămâne lider în play-off

• Viitorul Ianca a câştigat la scor de neprezentare la Voinţa Şuţeşti • rezultatele înregistrate în Liga a IV-a

Formaţia lui Bănel Nicoliţă, CS Făurei a obţinut al doilea succes în turneul play-off, 4-0, în deplasarea de la Voinţa Vişani. Partida a fost departe de nivelul unui derby, ea a fost controlată de echipa vizitatoare. Stelian Nicoliţă a ratat prima mare ocazie de gol în minutul 9, însă în minutul 18 Grozea a marcat un gol senzaţional, şut de la 18 m, la colţul lung, iar CS Făurei conducea cu 1-0. Puta fi 1-1, în minutul 24 dar mingea şutatăde Butiseacă a fost parată de portarul Tudor, iar la faza imediat următoare, Pungă a trimis mingea în transversală. Grozea 9min. 27) şi Bănel Nicoliţă (min. 33) l-au pus la treabă pe portarul gazdelor, dar tabela nu s-a mai modificat până la pauză. După două ocazii irosite de Percă (min. 51) şi Moroianu (min. 70), CS Făurei a mai înscris de trei ori. În minutul 80, după o pasă a lui Stelian Nicoliţă, Viorel Gheorghe a dublat avantajul oaspeţilor, iar trei minute mai târziu rolurile s-au inversat, iar Stelian Nicoliţă a marcat pentru 3-0. Cu patru minute înainte de final Viorel Gheorghe a înscris ultimul gol al partidei, iar CS Făurei s-a impus cu 4-0 şi rămâne lider şi după această rundă.