Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Corina, Antonia, Raluka şi Inna, în concert de Zilele Brăilei

• manifestările dedicate Zilelor Municipiului continuă şi în această săptămână cu spectacole şi recitaluri

 

După festivalul “Lină Chiralină” , “Parada maşinilor de epocă, Festivalul Naţional de Teatru pentru Copii şi Tineret “Cărăbuş”, Târgul Naţional al Meşterilor Populari, Târgul Naţional al Anticarilor şi Buchiniştilor, după un Maraton de Jazz şi Blues cu trupele CHROMA PROJECT, ALEX CALANCEA BAND din  Republica Moldova şi TRENUL DE NOAPTE, manifestările dedicate Zilelor Municipiului Brăila continuă.

Astăzi, 13 august, la Brăila Mall, de la ora 18.30 va avea loc un Spectacol de teatru pentru copii “Aladdin” , susţinut de  Asociaţia CREAS Bucureşti, iar la

Carrefour Brăila, de la ora 18.00 va avea loc Spectacolul de teatru “Vânzătorii de poveşti”, prezentat de Teatrul de Păpuşi Brăila.

În Parcul “Caporal Muşat”, de la ora 18.30 – Concurs de şah “Brăila – Oraşul cu Salcâmi”, şah rapid, ediţia 2019

În Parcul Monument manifestările încep la ora 10.30  cu Ateliere de improvizaţie şi mişcare pe ritmuri muzicale – Teatrul de Păpuşi;

Ora 11.30 – Spectacol de teatru pentru copii “Elefantul Fălănţel” – Trupa de Teatru Independent “Bursucel” Brăila;

Tot în Parcul Monument la Rondou, de la ora 18.30 - Spectacol de teatru pentru copii “Cătălin cel drept”, prezentat de Teatrul Republican Muzical Dramatic “B. P. Haşdeu” din Cahul – Republica Moldova;

Ora 21.00 - Caravana Filmului Românesc – ŞI CAII SUNT VERZI PE PEREŢI, Scenariul şi Regia: Dan Chişu, Cu: Adrian TITIENI, Ionuţ VIŞAN, Anca Florescu, Cătălin Bordea

Strada Mihai Eminescu: Ora 19.00 – Spectacol de cântece şi dansuri oferit de elevii Palatului Copiilor Brăila-filiala Ianca, profesor coordonator Ciupercă Costel.

În Grădina Publică, de la ora 10.30 - Ateliere de Creaţie “Să învăţăm să mânuim păpuşi” – Teatrul de Păpuşi Brăila;

Ora 18.30 – Spectacol de teatru pentru copii “Degeţica” – Teatrul “Anton Pann”, din Râmnicu Vâlcea;

Ora 20.00 – Spectacol oferit de Grupul “Steluţe Dunărene”.

Pe Faleza Dunării manifestările încep la ora 18.50 cu un Spectacol de muzică uşoară şi populară susţinut de elevii Şcolii Populare de Arte “Vespasian Lungu”;

Ora 19.40 – Spectacol oferit de Grupul “Steluţe Dunărene”;

Ora 20.20 – Spectacol oferit de Ansamblurile “Pandora Junior” şi “Pandora” ale Asociaţiei Culturale Filo- Elene “Eleftheria” Brăila;

Ora 21.15 – Spectacol Oferit de Ansamblul “Iuventa” din Cahul - Republica Moldova şi Ansamblul “Nilufer “ dinTurcia;

Ora 22.00 – Invitat special - CORINA

 

Miercuri, 14 august , la Brăila Mall, de la ora 18.30 - Spectacol de teatru pentru copii “Hârzobul”, susţinut de Teatrul Municipal de Păpuşi “Guguţă” din Chişinău – Republica Moldova.

În Parcul “Caporal Muşat”, de la ora 18.30 – Spectacol de teatru pentru copii “Aladdin “-Asociaţia C.R.E.A.S.-Bucureşti, iar de la ora 19.30 – Concert de Promenadă susţinut de Asociaţia Culturală “Voces Concordiae”.

În Parcul Monument, la Rondou, de la ora 11.00 –”Fata babei şi fata moşneagului”, spectacol prezentat de Grădiniţa nr. 39 “Căsuţa fermecată”;

Ora 11.30 – “Mare adunare”- Grădiniţa nr. 49 “Romaniţa”;

Ora 18.00 - Spectacol de teatru pentru copii “Soacra cu trei nurori” – Teatrul pentru copii “Vasilache”, din Botoşani;

Ora 19.15 - Spectacol de teatru pentru copii “ Aventuri cu… dl. Goe” - Ateneul din Iaşi;

Ora 20.20 - Spectacol Oferit de Ansamblul de dansuri din Nilufer – Turcia

Ora 21.10 – Caravana Filmului Românesc – BRIGADA DIVERSE ÎN ALERTĂ, Regia şi Scenariul: Mircea Drăgan, Cu: Toma CARAGIU, Dem RĂDULESCU, Puiu CĂLINESCU, Jean CONSTANTIN, Sebastian PAPAIANI.

Pe Strada Mihai Eminescu, de la ora 19.00 – Spectacol de cântece şi dansuri oferit de Ansamblul din Cahul – Republica Moldova.

În Grădina Publică, la ora 11.30 – Spectacol de Teatru pentru copii “Din poveştile Copilăriei” – Liceul de Arte “H. Darclee” Brăila;

Ora 18.30 - Spectacol de teatru pentru copii “Cătălin cel drept” – Teatrul Republican Muzical Dramatic “B. P. Haşdeu” din Cahul – Republica Moldova;

Ora 19.15 – Spectacol de muzică şi dansuri susţinut de Grupul “Ludoseltci” din  Shumen – Bulgaria;

Ora 19.50 – Filarmonica “Lyra” -Concert “French & British Swing-Jazz susţinut de soprana Diana Tudor;

Ora 20.40 - Parada Modei, creator Livia BĂLAN şi momente muzicale cu Valentina ENEA

În Piaţa Independenţei, de la ora 18.00 – Concurs de şah “Brăila – Oraşul cu Salcâmi”, şah rapid, ediţia 2019 şi Festivitate de premiere Concurs de şah “Brăila – Oraşul cu Salcâmi”, ediţia 2019.

Pe Faleza Dunării, de la ora 19.20 – Spectacol de muzică uşoară susţinut de Gabriel Răducanu;

Ora 19.30 – Spectacol de muzică uşoară şi dansuri susţinut de elevii Liceului de Arte “H. Darclee” Brăila şi Lil Motion Dance School;

Ora 20.30 – Spectacol oferit de Ansamblul Olympos al Comunităţii Elene din Galaţi;

Ora 20.55 – Spectacol susţinut de MAGDALENA DUŢU;

Ora 21.10 – JAMPA ORCHESTRA;

Ora 22.00 – Invitat special- ANTONIA.

 

Joi, 15 august, în Parcul Monument, la Rondou, de la ora 10.30 – Ateliere de creaţie şi pictură – Teatrul de Păpuşi Brăila;

Ora 11.30 - Spectacol de teatru pentru copii “Hârzobul” – Teatrul Municipal de Păpuşi “Guguţă” din Chişinău – Republica Moldova;

Ora 12.30 – Concert de Promenadă susţinut de Muzica Militară a Garnizoarei Brăila, Dirijor Lt. Ionuţ Raul BADALE;

Grădina Publică -ora 11.30 - Spectacol de Teatru pentru Copii “Soacra cu trei nurori” – Teatrul pentru Copii şi Tineret “Vasilache”, din Botoşani.

Faleza Dunării: Ora 9.55- Ziua Marinei Române-Ceremonialul religios; Lansarea la apă a ancorei de flori; Parada navelor militare; Exerciţii tactice militare; Parada navelor civile; Concurs de ambarcaţiuni; Sosirea zeului NEPTUN — discursul şi botezul marinarilor; Concursuri şi jocuri marinăreşti; Închiderea jocurilor şi concursurilor marinăreşti; Retragerea zeului NEPTUN;

Ora 19.00 – Spectacol oferit de Ansamblul ALTONA – Cerna, Judeţul Tulcea;

Ora 19.45 - Spectacol oferit de Grupul “Steluţe Dunărene”, Şcoala Populară de Arte “Vespasian Lungu”;

Ora 20.30 – Prezentare echipa Handbal Club Dunărea Brăila;

Ora 20.40 - Spectacol oferit de Liceul de Arte “H. Darclee” Brăila, Palatul Copiilor Brăila, Lil Motion Dance School şi D-Strict;

Ora 21.00 – Invitat special – RALUKA;

Ora 22.00 – Invitat special – INNA;

Ora 22.45 – ARTIFICII, JOC DE LASERE.




Categorie articol: 

Comentarii