Conpet Cireşu - Sporting Lieşti 5-4 (2-4)

La ultimul meci pe teren propriu din acest campionat, jucătorii de la Conpet au avut o evoluţie penibilă în apărare în prima repriză, astfel că în minutul 44 Sporting Lieşti conducea cu 4-1. Gârleanu a marcat în minutul 3 pentru oaspeţi iar după alte opt minute, după reuşita lui Robert Stoica, Sporting avea două goluri avans. Marius Lupu ar fi putut reduce din diferenţă la capătul primului sfet de oră, însă atacantul gazdelor a şutat, de la numai 2 metri în portarul advers. În minutul 20 Conpet a primit o lovitură de la 11 metri, Stelian Nicoliţă a marcat şi partida părea relansată. Numai că Sporting a mai înscris de două ori pe contraatac prin Robert Stoica şi Petrea şi s-a distanţat la trei lungimi de formaţia gazdă. În ultimul minut de joc al primei reprize, Niţă a fost faultat în careul advers iar Nicoliţă a marcat şi a stabilit scorul primei reprize, 4-2 pentru Sporting.
Repriza a doua a fost la discreţia elevilor lui Vasile Darie. Nicoliţă (min. 48) a trimis un lob însă Nastea a degajat mingea de pe linia porţii, evitând astfel golul. Conpet şi-a masat adversara în propria jumătate de teren şi în minutul 56, după o centrare a lui Crăciun, golgeterul echipei Stelian Nicoliţă a realizat hat trick-ul. După alte zece minute de dominare autoritară, Conpet a restabilit egalitatea, 4-4 graţie reuşitei spectaculoase a lui Marcel Gheorghe, după o pasă foarte bună a lui Nicoliţă. La nouă minute după ce a fost introdus în teren Alin Radu a înscris al cincilea gol al gazdelor şi a stabilit totodată şi scorul final, 5-4 pentru Conpet.
Ambele formaţii au încheiat meciul în inferioritate numerică pentru că Balaban (min. 82) de la gazde şi Stoica (min. 88) de la oaspeţi au văzut pentru a doua oară cartonaşul galben şi implicit pe cel roşu.

Conpet: Soare - Dumitraşcu, Stănciulescu, Preda (min. 46: Ilie), Cireaşă (min. 46: Bogoş) - Balaban, Crăciun, Lupu (min. 64: Radu) - Niţă (min. 85: Colilie), S. Nicoliţă, M. Gheorghe.