Conpet Cireşu a mai făcut un pas spre barajul de promovare

O partidă cu răsturnări de situaţii s-a derulat la Găiseanca, între Voinţa şi Victoria Cazasu. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză graţie reuşitelor lui Barbu şi Diaconu, însă în partea secundă Stănel Ion a redus din diferenţă. Câteva minute mai târziu, Vlăducă a refăcut decalajul de două goluri avans al gazdelor, însă într-un final incandescent Alexandru Popescu a realizat "dubla" şi partida s-a încheiat la egalitate.
Partida de la Tufeşti s-a încheiat cu victoria cu 3-1 a echipei Dunărea Tichileşti, după ce la pauză scorul a fost egal, 1-1, dar marile ocazii ale întâlnirii au fost irosite de gruparea din Făurei.
Dacă lupta pentru primul loc s-a încheiat deja, cea pentru evitarea retrogradării este în toi. Nu mai puţin de cinci formaţii sunt într-o dispută directă pentru evitarea ultimelor două poziţii ale clasamentului, adică a celor care duc în Campionatul Judeţean.
După 26 de etape, podiumul arată astfel: 1 Conpet Cireşu 68 puncte, 2 Victoria Traian 63 puncte, 3 Atletic Brăila 62 puncte.