Conpet Cireşu a câştigat la Traian şi şi-a consolidat poziţia de lideră

Partida de la Traian, dintre Victoria şi Conpet Cireşu, s-a ridicat la nivelul aşteptat, adică la cel de meci derby. Gazdele au fost mult mai periculoase în prima repriză şi au reuşit ca după primele 45 de minute să conducă cu 1-0, graţie reuşitei lui M. Anghel. Conpet Cireşu a dominat partea secundă a partidei, Puşcaşu a realizat "dubla", astfel că formaţia pregătită de Ionel Ivan şi-a asigurat deja biletele pentru meciul de baraj.
Într-o altă partidă interesantă, Fortino Ianca s-a impus cu 3-1, pe stadionul Ştefan Vrăbioru, în faţa echipei de pe locul al treilea, Atletic Brăila. Ionel Gatiu a deschis scorul pentru gazde în minutul 10, Mihăiţă Stoian a egalat patru minute mai târziu, însă S. Butiseacă a realizat "dubla" şi gazdele aveau deja victoria asigurată încă de la pauză.
Scorul rundei l-a realizat Recolta Tufeşti, 11-0, în disputa cu "lanterna roşie", Voinţa Găiseanca, în rest s-au consemnat rezultate normale.
După această etapă podiumul arată astfel: 1 Conpet Cireşu 67 puncte, 2 Victoria Traian 60 puncte, 3 Atletic Brăila 59 puncte.