Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Calendarul fazei grupelor Cupei UEFA

Calendarul fazei grupelor Cupei UEFA, stabilit in urma tragerii la sorti ce a avut loc, marti, la Nyon:
Prima etapa, 19 octombrie:
Grupa A:
Livorno (Italia) - Glasgow Rangers (Scotia)
Maccabi Haifa (Israel) - Aj Auxerre (Franta)
Partizan Belgrad (Serbia) sta.
Grupa B:
Besiktas (Turcia) - Tottenham (Anglia)
FC Bruges (Belgia) - Bayer Leverkusen (Germania)
Dinamo Bucuresti (Romania) sta.
Grupa C:
AZ'67 Alkmaar (Olanda) - Sporting Braga (Portugalia)
Slovan Liberec (Cehia) - FC Sevilla (Spania)
Grasshopper (Elvetia) sta.
Grupa D:
Osasuna Pamplona (Spania) - SC Heerenveen (Olanda)
Odense BK (Danemarca) - FC Parma (Italia)
RC Lens (Franta) sta.
Grupa E:
Wisla Cracovia (Polonia) - Blackburn Rovers (Anglia)
FC Basel (Elvetia) - Feyenoord (Olanda)
AS Nancy (Franta) sta.
Grupa F:
Austria Viena (Austria) - Zulte-Waregem (Belgia)
Sparta Praga (Cehia) - Espanol Barcelona (Spania)
Ajax Amsterdam (Olanda) sta.
Grupa G:
Panathinaikos Atena (Grecia) - Hapoel Tel-Aviv (Israel)
Rapid Bucuresti (Romania) - Paris Saint Germain (Franta)
Mlada Boleslav (Cehia) sta.
Grupa H:
Eintracht Frankfurt (Germania) - US Palermo (Italia)
Newcastle (Anglia) - Fenerbahce (Turcia)
Celta Vigo (Spania) sta.
Etapa a doua, 2 noiembrie:
Grupa A:
Glasgow Rangers (Scotia) - Maccabi Haifa (Israel)
Partizan Belgrad (Serbia) - Livorno (Italia)
Auxerre (Franta) sta.
Grupa B:
Tottenham (Anglia) - FC Bruges (Belgia)
Dinamo Bucuresti (Romania) - Besiktas (Turcia)
Bayer Leverkusen (Germania) sta.
Grupa C:
Sporting Braga (Portugalia) - Slovan Liberec (Cehia)
Grasshopper (Elvetia) - AZ'67 Alkmaar (Olanda)
FC Sevilla (Spania) sta.
Grupa D:
Heerenveen (Olanda) - Odense BK (Danemarca)
RC Lens (Franta) - Osasuna Pamplona (Spania)
FC Parma (Italia) sta.
Grupa E:
Blackburn Rovers (Anglia) - FC Basel (Elvetia)
AS Nancy (Franta) - Wisla Cracovia (Polonia)
Feyenoord (Olanda) sta.
Grupa F:
Zulte-Waregem (Belgia) - Sparta Praga (Cehia)
Ajax Amsterdam (Olanda) - Austria Viena (Austria)
Espanol Barcelona (Spania) sta.
Grupa G:
Hapoel Tel-Aviv (Israel) - Rapid Bucuresti (Romania)
Mlada Boleslav (Cehia) - Panathinaikos (Grecia)
Paris SG (Franta) sta.
Grupa H:
Palermo (Italia) - Newcastle (Anglia)
Celta Vigo (Spania) - Eintracht Frankfurt (Germania)
Fenerbahce (Turcia) sta.
Etapa a treia, 23 noiembrie:
Grupa A:
AJ Auxerre (Franta) - Glasgow Rangers (Scotia)
Maccabi Haifa (Israel) - Partizan Belgrad (Serbia)
Livorno (Italia) sta.
Grupa B:
Bayer Leverkusen (Germania) - Tottenham (Anglia)
FC Bruges (Belgia) - Dinamo Bucuresti (Romania)
Besiktas (Turcia) sta.
Grupa C:
FC Sevilla (Spania) - Sporting Braga (Portugalia)
Slovan Liberec (Cehia) - Grasshopper (Elvetia)
AZ'67 Alkmaar (Olanda) sta.
Grupa D:
FC Parma (Italia) - Heerenveen (Olanda)
Odense BK (Danemarca) - RC Lens (Franta)
Osasuna (Spania) sta.
Grupa E:
Feyenoord (Olanda) - Blackburn Rovers (Anglia)
FC Basel (Elvetia) - AS Nancy (Franta)
Wisla Cracovia (Polonia) sta.
Grupa F:
Espanol Barcelona (Spania) - Zulte-Waregem (Belgia)
Sparta Praga (Cehia) - Ajax Amsterdam (Olanda)
Austria Viena (Austria) sta.
Grupa G:
Paris SG (Franta) - Hapoel Tel-Aviv (Israel)
Rapid Bucuresti (Romania) - Mlada Boleslav (Cehia)
Panathinaikos (Grecia) sta.
Grupa H:
Fenerbahce (Turcia) - Palermo (Italia)
Newcastle (Anglia) - Celta Vigo (Spania)
Eintracht Frankfurt (Germania) sta.
Etapa a patra, 29-30 noiembrie:
Grupa A:
Partizan Belgrad (Serbia) - AJ Auxerre (Franta)
Livorno (Italia) - Maccabi Haifa (Israel)
Glasgow Rangers (Scotia) sta.
Grupa B:
Dinamo Bucuresti (Romania) - Bayer Leverkusen (Germania)
Besiktas (Turcia) - FC Bruges (Belgia)
Tottenham (Anglia) sta.
Grupa C:
Grasshopper (Elvetia) - FC Sevilla (Spania)
AZ'67 Alkmaar (Olanda) - Slovan Liberec (Cehia)
Sporting Braga (Portugalia) sta.
Grupa D:
RC Lens (Franta) - FC Parma (Italia)
Osasuna Pamplona (Spania) - Odense BK (Danemarca)
Heerenveen (Olanda) sta.
Grupa E:
AS Nancy (Franta) - Feyenoord (Olanda)
Wisla Cracovia (Polonia) - FC Basel (Elvetia)
Blackburn Rovers (Anglia) sta.
Grupa F:
Ajax Amsterdam (Olanda) - Espanol Barcelona (Spania)
Austria Viena (Austria) - Sparta Praga (Cehia)
Zulte-Waregem (Belgia) sta.
Grupa G:
Mlada Boleslav (Cehia) - Paris SG (Franta)
Panathinaikos (Grecia) - Rapid Bucuresti (Romania)
Hapoel Tel-Aviv (Israel) sta.
Grupa H:
Celta Vigo (Spania) - Fenerbahce (Turcia)
Eintracht Frankfurt (Germania) - Newcastle (Anglia)
Palermo (Italia) sta.
Etapa a cincea, ultima, 13-14 decembrie:
Grupa A:
AJ Auxerre (Franta) - Livorno (Italia)
Glasgow Rangers (Scotia) - Partizan Belgrad (Serbia)
Maccabi Haifa (Israel) sta.
Grupa B:
Bayer Leverkusen (Germania) - Besiktas (Turcia)
Tottenham (Anglia) - Dinamo Bucuresti (Romania)
FC Bruges (Belgia) sta.
Grupa C:
FC Sevilla (Spania) - AZ'67 Alkmaar (Olanda)
Sporting Braga (Portugalia) - Grasshopper (Elvetia)
Slovan Liberec (Cehia) sta.
Grupa D:
FC Parma (Italia) - Osasuna (Spania)
Heerenveen (Olanda) - RC Lens (Franta)
Odense BK (Danemarca) sta.
Grupa E:
Feyenoord (Olanda) - Wisla Cracovia (Polonia)
Blackburn Rovers (Anglia) - AS Nancy (Franta)
FC Basel (Elvetia) sta.
Grupa F:
Espanol Barcelona (Spania) - Austria Viena (Austria)
Zulte-Waregem (Belgia) - Ajax Amsterdam (Olanda)
Sparta Praga (Cehia) sta.
Grupa G:
Paris SG (Franta) - Panathinaikos (Grecia)
Hapoel Tel-Aviv (Israel) - Mlada Boleslav (Cehia)
Rapid Bucuresti (Romania) sta.
Grupa H:
Fenerbahce (Turcia) - Eintracht Frankfurt (Germania)
Palermo (Italia) - Celta Vigo (Spania)
Newcastle (Anglia) sta.
Formatiile clasate pe primele trei locuri in fiecare grupa vor accede in 16-imile de finala ale Cupei UEFA, alaturi de echipele clasate pe locul trei in grupele Ligii Campionilor.




Categorie articol: 

Comentarii