Brailenii s-au batut singuri in ultimul amical

Momentele de tatonare s-au prelungit pana in minutul 21. Abia atunci brailenii au creat prima faza de gol, juniorul Balan i-a dat o pasa foarte buna lui Chipciu, acesta a ramas singur cu portarul Leu, insa a sutat in el.
Finalul primei reprize a fost ceva mai dinamic, astfel ca au aparut ocaziile de poarta. Primii care au trecut din nou pe langa deschiderea scorului au fost brailenii. Chipciu a crosetat cativa adversari la mijlocul terenului i-a pasat in stanga lui Iosofache, a urmat o centrare perfecta, insa mingea sutata de Pascu a fost blocata de Calin. In minutul 33, Toader de la oaspeti a trimis primul sut pe spatiul portii, insa Mitrea a fost la post dupa care a urmat o alta ocazie imensa a gazdelor, irosita de Bosoi, care a sutat de la marginea careului mic in portarul Leu. Prima parte a amicalului s-a incheiat cu un contraatac purtat de Visan si un sut destul de slab al lui Toader, care nu i-a pus probleme lui Mitrea.
Repriza a doua a inceput cu o ocazie a gazdelor, irosita de Mandroasa urmata de una a oaspetilor, in care Toader a ratat de la 3-4 m singur cu portarul gazdelor.
Soarta partidei s-a decis in minutul 58, cand Viorel Nicolae a oprit mingea in careul propriu cu mana si firesc, Daniel Deca a aratat punctul cu var, iar Lefter a deschis scorul.
Intr-o repriza in care oaspetii au dominat teritorial, elevii lui Mihai Ciobanu au avut o singura data sansa de a egala numai ca Lupu a intrat in unghi dificil si a sutat departe de poarta oaspetilor.

CF Braila: Mitrea - Balan, Olenic, V. Nicolae, Necoara - Bosoi, Pascu, Stanciuleascu, Iosofache - Mandroasa, Chipciu.
In repriza a doua la gazde au mai evoluat Botas, Marian, Coman, Costache, Dragus, Chiriac, Ilie si Lupu.