Brăilenii au retrogradat, dar au realizat baremul de puncte

Cel mai bun jucător de pe teren, Georgel Pungă, a deschis scorul în minutul 21 şi tot el a creat faza de la golul al doilea al brăilenilor, marcat de Boghiţoi.
În inferioritate numerică din minutul 30, după eliminarea lui Niţu, bucureştenii au reuşit să reducă din diferenţă prin Nelu Bucă, dar după aceea au făcut doar figuraţie.
Boghiţoi (min. 43) a stabilit scorul primei reprize, 3-1, pentru CF Brăila, iar în partea secundă gazdele au mai marcat de două ori prin Botea şi Pungă, ducând scorul la 5-1.
Ultimul cuvânt de spus l-au avut bucureştenii, obţinând un penalty, pe care l-a transformat Nelu Bucă şi partida s-a încheiat cu 5-2 în favoarea brăilenilor.
În urma acestui succes CF Brăila acumulează 21 de puncte şi încheie sezonul competiţional pe penultimul loc al seriei Est.