Blazer a scapat victoria printre degete in ultima secunda de joc

Vineri, in doua dintre partide, gazdele s-au impus previzibil, la scoruri categorice.
Vulturii Mogador a invins pe ultima clasata, Sportul, cu 15-8, insa lidera a reusit desprinderea abia in repriza a doua, la pauza avind un avantaj de un singur gol.
Pentru invingatori Ionut Coman si Dorian Nistor au marcat cite patru goluri, aceeasi performanta fiind reusita si de jucatorul Sportului, Radu Vali.
Trio-ul Eugen Gheorghe, Moldoveanu, Rainea a adus Monolitului un nou succes si un salt de un loc in clasament.
Din nou golgeterul formatiei invingatoare a fost Eugen Gheorghe cu cinci reusite.
Cel mai echilibrat meci al serii a fost cel dintre Akcent si Amicii Boys. Gazdele au avut de doua ori avantaj in prima parte a meciului, gratie golurilor marcate de Alexandru Dugheana si Cosmin Manolache insa replica formatiei vizitatoare a fost de fiecare data prompta, iar dubla realizata de Marius Cojocaru a facut ca la finalul primei reprize scorul sa fie egal, 2-2.
Cu toate ca s-a jucat intr-un ritm alert, in partea a doua a meciului nu s-a inscris decit un singur gol, Viorel Coceanu reusind sa transeze astfel victoria in favoarea echipei Amicii Boys si sa-i asigure totodata mentinerea pe podium.

Surpriza in care a sperat "lanterna" a tinut doar o repriza

Simbata, primul meci, cel dintre Sporting si Blazer, a avut de toate, ritm alert, faze spectaculoase, rasturnari de situatii si multe ratari.
Blazer pornea ca favorita si chiar a condus ostilitatile in teren, in prima repriza, reusind sa plece la cabine cu un avantaj de un gol.
Dupa o perioada de dominare de cinci minute, Sporting a restabilit egalitatea la 3, prin Alexandru Stan si chiar a preluat conducerea printr-un gol foarte spectaculos marcat de Eugen Trezi.
In acelasi minut, 31, Stanciulescu a egalat si apoi, la capatul unei perioade de sase minute, timp in care ambele formatii s-au jucat cu ocaziile, Cruceanu a inclinat din nou balanta in favoarea Blazerului. Oaspetii nu au stiut insa sa gestioneze rezultatul si, in ultima secunda de joc, Trezi a marcat la capatul unei faze spectaculoase astfel ca Sporting a obtinut un punct pe care de altfel il merita judecind dupa aspectul jocului prestat.
Prod Romario si-a subestimat adversara si a trecut prin emotii in prima parte a meciului cu Victoria.
"Lanterna" campionatului a avut o evolutie foarte buna in prima repriza in care, la un moment dat, a avut chiar si un avantaj de trei goluri. Gazdele au aratat un usor reviriment in ultimele minute, dar Victoria a incheiat totusi prima repriza cu un avantaj de un gol.
Marcel Adascalului si-a mustruluit bine jucatorii si la doar cinci minute de la reluare, Prod Romario a restabilit egalitatea si a "galopat" apoi, cum era si firesc, spre o victorie concludenta, 15-7.
Cel mai prolific jucator al formatiei invingatoare a fost Lilian Constantin, cu cinci goluri, urmat de Jica si Hurdui, cu cite doua goluri.