Astăzi se stabilesc finalistele Cupei României - faza judeţeană

Miercuri, în prima manşă a semifinalelor Cupei României la fotbal - faza judeţeană niciuna dintre cele patru formaţii calificate în această fază a competiţiei nu a reuşit să se impună ca o opţiune serioasă la accederea în ultimul act. Partida de pe Municipal dintre Dacia Unirea 2 Brăila şi Sportul Chiscani s-a încheiat cu o remiză albă, 0-0, iar jocul de la Traian s-a încheiat cu victoria la limită, 2-1, a echipei gazdă, Victoria Traian. Astăzi, la Chiscani şi Tudor Vladimirescu au loc meciurile retur, cele la finalul cărora se vor stabili echipele care vor disputa finala. Meciurile de miercuri au fost echilibrate şi cu multe ocazii de gol, astăzi importantă va fi victoria şi mai puţin spectacolul. Teoretic echipele gazdă pornesc cu prima şansă, practic toate cele patru echipe au şanse egale de a accede în ultimul act al Cupei României - faza judeţeană. Meciurile încep la ora 11.00. În caz de egalitate, la finalul celor 90 de minute se vor disputa două reprize de prelungire a câte 15 minute fiecare, iar dacă egalitatea va persista câştigătoarele se vor decide în urma loviturilor de departajare de la 11 metri.