ACSC Cazasu a câştigat ultimul derby al returului

• în etapa a 18-a, formaţia antrenată de Marian Samuilă s-a impus cu 3-1 la Voinţa Vişani  • rezultatele înregistrate în ultima etapă a returului Ligii a IV-a

Utima etapă a sezonului regulat al Ligii a IV-a a programat derby-ul Voinţa Vişani – ACSC Cazasu, iar partida s-a ridicat la nivelul acestui statut. Ambele formaţii au evoluat cu ambiţie. Cei care au deschis scorul au fost oaspeţii. Lansat în adâncime de Avramescu, Ionuţ Matei a şutat din colţul careului mare, iar mingea a poposit în plasa porţii gazdelor, la colţul lung. Voinţa Vişani a beneficiat de un penalty şi putea fi 1-1 la pauză, însă portarul Ionuţ Baicu a parat mingea şutată, de la punctul cu var de Pungă.

La cinci minute de la reluare, Sorin Butiseacă a restabilit egalitatea şi partida se relansa. Însă Ionuţ Matei a primit o pasă foarte bună de la Pavelescu şi a adus din nou în avantaj formaţia vizitatoare. Matei a mai înscris o dată şi ACSC Cazasu, coordonată foarte bine de pe margine de antrenorul Marian Samuilă, s-a impus cu 3-1.