Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

21 martie- Ziua Mondială a Sindromului Down

• asociaţiile copiilor şi tinerilor cu dizabilităţi din oraşul nostru se reunesc astăzi la locul de joacă al blocului C1, situat pe Calea Călăraşilor

 

Astăzi,  21 martie, în intervalul orar 17.00-19.00, la locul de joacă aflat la etajul I al blocului C1 din Brăila, situat pe Calea Călăraşilor, asociaţiile copiilor şi tinerilor cu dizabilităţi din oraşul nostru se reunesc pentru a marca Ziua Mondială a Sindromului Down. După cum am aflat de la Ştefania Botez, reprezentantul Asociaţiei Botez Vlad Sergiu Brăila, pentru copii, cât şi pentru familiile acestora,  ziua de 21 martie este un prilej de a petrece un timp împreună, pentru a consolida legăturile şi totodată, de a prezenta beneficiile existenţei unei asociaţii puternice, dedicată dezvoltării şi recuperării fizice şi psihice a copiilor şi tinerilor cu Sindrom Down din Brăila. La eveniment sunt invitaţi, alături de părinţii şi copiii cu sindom Down - şi reprezentanţi ai celorlalte asociaţii pentru persoanele cu dizabilităţi, printre care Teodora Ilie, vicepreşedinte Organizaţia Trebuie Brăila şi Adriana Ene, preşedinte SOS Autism Brăila.
Categorie articol: 

Comentarii