“Dubla” lui Bănel Nicoliţă aduce 3 puncte liderului CS Făurei

• cu jucători de la echipa a doua, ACSC Cazasu a pierdut la scor la Vişani • rezultatele înregistrate în etapa a 6-a

După succesul de la Ianca, graţie “dublei” realizate de Bănel Nicoliţă, liderul CS Făurei a mai obţinut o altă victorie importantă la Şuţeşti şi s-a distanţat la 7 puncte de următoarele două clasate, ACSC Cazasu şi Viitorul Ianca. Pe un teren cu denivelări şi smocuri de iarbă, meciul dintre Voinţa Şuţeşti şi CS Făurei a fost unul anost, de luptă, fără ocazii mari, pentru că a fost foarte greu să construieşti pe  asemenea suprafaţă de joc. Iar scorul final s-a decis în urma a trei faze fixe. CS Făurei a beneficiat de o lovitură liberă în minutul 26, iar Bănel Nicoliţă a trimis mingea sub transversală şi liderul conducea cu 1-0. La ultima fază a primei reprize, Voinţa Şuţeşti a beneficiat de un penalty, Gabriel Custură a marcat şi a restabilit egalitatea. Soarta partidei s-a decis în minutul 58, când centralul Ionel Ivan, care a arbitrat foarte bine acest meci, a dictat lovitură de la 11 m pentru CS Făurei, iar Bănel Nicoliţă a înscris golul de trei puncte pentru formaţia sa.

Cu jucători de la echipa a doua, pentru că titularii au absentat din motive obiective, ACSC Cazasu a pierdut cu 8-1 la Voinţa Vişani.

Cu alte detalii revenim în ediţia de marţi.